iPhone 12 neden 11'den daha sarı?

barış baskan

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 11 kullanıcısıydım, fakat 12'ye dün itibari ile geçiş yaptım. Ve ne fark edeyim? iPhone 11, 12'den daha canlı gösteriyor. Canlıdan kastım daha beyaz tonlara sahip. Ve iPhone 12'yi sağa sola çevirdiğimde beyazlaşıyor ekran. Ancak düz tuttuğumda ise sarımsı bir tona sahip. Apple desteği aradım yarın randevu oluşturdum. Fakat telefonum yeni olduğu için merak ettim neden olabilir sizce? Müşteri temsilcisi bu durum normal ama yine de siz gidin gösterin demişti. Bir tık hevesim kırıldı. Sadece bu durum 13 ya da 14 de var mı merak ediyorum kullanan arkadaşlar yazarsa çok mutlu olurum. Ürün sıfır gürgençler garantili ve model numarası m ile başlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone 12 çok daha da güzel olması lazım normalde. İkinci el aldıysanız belki işlem görmüştür.

Ürün sıfır gürgençler garantili.

12 AMOLED ekran. 11 IPS. IPS ekranlar beyazları daha güzel gösterir. iPhone 12 ekranındaki sarı ton sizin cihaza özel değil. Kardeşimde de 12 var ekranı orijinal onda da sarımtrak tonda beyazlar.

Yani bu normal bir durum mudur? Sağa sola çevirince beyaz olurken. Ortadan bakınca hafif sarımsı ekran. Bazı yorumlar gördüm bazı 12 modellerinde sarılık yokmuş. Buna ne diyorsunuz?

Ürün sıfır gürgençler garantili.

Yani bu normal bir durum mudur? Sağa sola çevirince beyaz olurken. Ortadan bakınca hafif sarımsı ekran. Bazı yorumlar gördüm bazı 12 modellerinde sarılık yokmuş. Buna ne diyorsunuz?
Ekranları birden çok firmadan satın alıyordu Apple. Bazı serilerde denk geliyor olabilir. Sıfır ürünse zaten içinize takılan bir durum varsa garantiye gönderin içiniz rahat olur en azından.

Maalesef normali buymuş bende bilmeden önce bayağı konularda tartışmıştım Xiaomi'nin LCD paneli ile Samsung'un AMOLED panellerini karşılaştırıyordum Xiaomi daha beyaz gözüküyordu Samsung'un AMOLED paneli kriz geçirtecek dereceye gelmişti bir ara kıyaslama yapmayı bırakmak lazım:)

Ekranları birden çok firmadan satın alıyordu Apple. Bazı serilerde denk geliyor olabilir. Sıfır ürünse zaten içinize takılan bir durum varsa garantiye gönderin içiniz rahat olur en azından.

Yarın akşam gidiyorum randevu ayarladım. Eğer diğer iPhone 12'lerde böyle bir durum yoksa değişim ya da para iadesi isteyeceğim. Daha dün aldığım telefonun ekranının değişmesini istemem.

Maalesef normali buymuş bende bilmeden önce bayağı konularda tartışmıştım Xiaomi'nin LCD paneli ile Samsung'un AMOLED panellerini karşılaştırıyordum Xiaomi daha beyaz gözüküyordu Samsung'un AMOLED paneli kriz geçirtecek dereceye gelmişti bir ara kıyaslama yapmayı bırakmak lazım:)

Hocam ama bu bazı modellerde var iken bazı modellerde yokmuş. Yani her 12 de olsa tamam diyeceğim. Bazıları bembeyaz iken bazıları da sarımsı tonda. Değişik gerçekten. Eğer her 12 modelinde böyle olsa kullanmaya devam ederim. Ama teşhir ürünü bile beyazken ben neden sarımsı renk de kullanayım.

Geri
Yukarı