iPhone 12 Pro kayıt işlemi nasıldır?

vanhacker

Hectopat
Merhabalar iPhone 12 Pro almayı düşünüyorum. Türkiye fiyatı yüksek olduğundan Amerika'daki bir tanidigimizdan buraya göndermesini istesem, kendi pasaportuma kaydettirebilir miyim? Teşekkürler.

Cep telefonlarını kargo ile yurtdışından getirtemezsiniz, yasaklı ürünler arasındadir gümrükten geri döner. Amerika'dan tanışınız kendisi getirebilir veya biriyle gönderebilir.

Kayıt işlemi hakkında ise uzun uzun yazmak yerine aklında ki tüm soruları basitçe cevaplamış olan BTK'nın sitesinden bakabilirsin. Link bırakıyorum.

Oradan gelirse kayıt ücreti kargo vs. ile birlikte bile daha ucuza gelir. Pasaport kaydı kimin pasaportuna yapılmışsa sadece o kişinin adına olan SIM kart ile kullanılabilir.
Kayıt ücreti de 1500TL sanırım bir de 60 TL gibi bir bandrol ücreti vardı.

IOS'e kaçak IMEI attıramazsınız şu an IMEI kayıt ücreti 1500 TL sırf bu yüzden yeni telefona geçemedim. :( IMEI'nin üzerine kaydolan pasaport sahibinin kendi adına hat açması gerekiyor yoksa telefonu kullanamazsınız.

Bunu biliyorum zaten kacak olmayacak kendi pasaportuna kayıt ettiremiyor muyum?
Cep telefonlarını kargo ile yurtdışından getirtemezsiniz, yasaklı ürünler arasındadir gümrükten geri döner. Amerika'dan tanışınız kendisi getirebilir veya biriyle gönderebilir.

Kayıt işlemi hakkında ise uzun uzun yazmak yerine aklında ki tüm soruları basitçe cevaplamış olan BTK'nın sitesinden bakabilirsin. Link bırakıyorum.

Teşekkürler
Kargo ile yollayacaksa vergi vs. Ödemek zorundasın diye biliyorum.
Kayıt ücretini ödeyeceğim ama kargo ile gelmiyormuş sanırım

Arkadaşlar telefon gibi ürünler kargo ile gönderim yapılamıyor. Ürün gönderilir gümrükten yasaklı olarak geri gider.

Geri
Yukarı