iPhone 12 vs iPhone 13

Phercy

Centipat
Daha fazla  
Esenlikler arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi. Her yönüyle tüm özellikleriyle ve en önemlisi ekran boyutu ve batarya anlamında hangisi daha üstün. iPhone 13'e daha fazla para verilir mi?

Esenlikler arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi. Her yönüyle tüm özellikleriyle ve en önemlisi ekran boyutu ve batarya anlamında hangisi daha üstün. iPhone 13'e daha fazla para verilir mi?

Hocam 11 mi alırdınız 12 mi?
Aynı mantık. 13 daha uzun ömürlü olur. Benim 11'im var ve yavaş yavaş ölmeye başladı.
Yavaşlatılıyor telefonlar.

İPhone 13 alırdım ikisi arasından farkı verip.
Alternatif Samsung modelleri daha iyi olur ama.
O kadar fiyat farkına değer mi hocam sizce? Ayrıca mümkünse size zahmet neden iPhone 13 anlatır mısınız?

Hocam 11 mi alırdınız 12 mi?
Aynı mantık. 13 daha uzun ömürlü olur. Benim 11'im var ve yavaş yavaş ölmeye başladı.
Yavaşlatılıyor telefonlar.
Haklısınız aslında, 12'nin düz hesap kaç yılı kaldı hocam güncelleme bakımından?

O kadar fiyat farkına değer mi hocam sizce? Ayrıca mümkünse size zahmet neden iPhone 13 anlatır mısınız?

12 artık çok eski bir cihaz sıfır asla alınmaz, iPhone 11 bile son 1 güncelleme alacak sıra 12'ye geliyor. Ben olsam S24 alır geçerim çünkü rakip bile değiller özellik olarak globalde S24 15 ile aynı fiyatta hatta daha yüksek, Türkiye'de 13 ile.

Donanımsal olarak çok nedeni yok, her iPhone telefonu bir önceki nesilden daha iyi oluyor zaten. Asıl nedenim şu, 1 sene daha fazladan ömrü olacak telefonunuzun. 11 serisi bu sene bitmeye başladı, 12 serisi ise 1 seneye bilemediniz 1.5 seneye bitmeye başlayacak. 2.5-3 senelik bir telefon almak varken neden 1 sene sonra bitmeye başlayacak bir telefonu şu an alayım ki?
Vereceğim fazladan fiyat 1 sene fazladan kullanımın fiyatı olacak.
Diyorsanız ki benim telefonum yavaşlatılmasın, gelen güncellemeler zarar vermesin, Android'e yönelmenizi tavsiye ederim.

Donanımsal olarak çok nedeni yok, her iPhone telefonu bir önceki nesilden daha iyi oluyor zaten. Asıl nedenim şu, 1 sene daha fazladan ömrü olacak telefonunuzun. 11 serisi bu sene bitmeye başladı, 12 serisi ise 1 seneye bilemediniz 1.5 seneye bitmeye başlayacak. 2.5-3 senelik bir telefon almak varken neden 1 sene sonra bitmeye başlayacak bir telefonu şu an alayım ki?
Vereceğim fazladan fiyat 1 sene fazladan kullanımın fiyatı olacak.
Diyorsanız ki benim telefonum yavaşlatılmasın, gelen güncellemeler zarar vermesin, Android'e yönelmenizi tavsiye ederim.
üstelik bu telefonun 7 yıl güncelleme garantisi varken.

Üstelik bu telefonun 7 yıl güncelleme garantisi varken.

Kullanan arkadaşlarım var, çok memnunlar. Telefonda her şey var fakat sanırım 120Hz tazeleme hızında pil biraz çabuk gidiyormuş.

Ben de Android'e geçmek istiyorum fakat IOS'a alışınca gerçekten zor oluyor onu fark ettim. Eskiden Android kullanıyordum ve memnundum. iOS çok daha rahat hissettiriyor nedense.

Kullanan arkadaşlarım var, çok memnunlar. Telefonda her şey var fakat sanırım 120Hz tazeleme hızında pil biraz çabuk gidiyormuş.

Ben de Android'e geçmek istiyorum fakat IOS'a alışınca gerçekten zor oluyor onu fark ettim. Eskiden Android kullanıyordum ve memnundum. iOS çok daha rahat hissettiriyor nedense.

Evet hocam ama diğer telefonlarda o 120 Hz de yok 13 Pro ve üst hariç, oyun için açarsınız sadece.
Bende yıllarca iPhone kullandım 5S 7 XR 14 ama S23 FE var ayrıca hiç zor değil zaten birbirlerinin iyi yaptığı şeyi uyarlıyorlar yıllardır, ana menüyü kapat aynısı bence Samsung da özelleştirme bayağı fazla kolayına nasıl geliyorsa goodlock ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı