iPhone 13 arka kamerada pembe noktalar

• Konuyu başlatan CSS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 1B

CSS

Hectopat
4 ay önce aldığım iPhone 13 telefonumun arka kamerasında birkaç tane ufak pembe noktalar var. Telefonumu servise yolladım ve kameraya lazer ışığı gelme ihtimalinin yüksek olduğunu ve garanti kapsamı dışı denildi. Daha önce bu sorunu yaşamış olan var mı, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
4 ay önce aldığım iPhone 13 telefonumun arka kamerasında birkaç tane ufak pembe noktalar var. Telefonumu servise yolladım ve kameraya lazer ışığı gelme ihtimalinin yüksel olduğunu ve garanti kapsamı dışı denildi. Daha önce bu sorunu yaşamış olan var mı, ne yapmalıyım?

Telefonun kamerasına doğru gerçekten kameranın lensini etkileyecek düzeyde güçlü bir lazer tutulduysa dediğiniz pembe noktalar olabilir bu da kullanıcı hatası olduğu için garanti kapsamı dışındadır zaten.
Fakat lazer veya herhangi bir güçlü ışık yayan aletle lense doğru ışık tutulmadıysa ve kamerada buna rağmen pembe noktalar varsa fabrikasyon hata olup garanti kapsamına girmesi gerekiyor.

Telefonun kamerasına doğru gerçekten kameranın lensini etkileyecek düzeyde güçlü bir lazer tutulduysa dediğiniz pembe noktalar olabilir bu da kullanıcı hatası olduğu için garanti kapsamı dışındadır zaten.
Fakat lazer veya herhangi bir güçlü ışık yayan aletle lense doğru ışık tutulmadıysa ve kamerada buna rağmen pembe noktalar varsa fabrikasyon hata olup garanti kapsamına girmesi gerekiyor.

Bana konser alanına girdiysen olmuştur gibi bir açıklama yapıldı fakat bana saçma gelen konsere giden her insanın kamerası mı bozuluyor?

Bana konser alanına girdiysen olmuştur gibi bir açıklama yapıldı fakat bana saçma gelen konsere giden her insanın kamerası mı bozuluyor?

Konserde herhangi bir güçlü ışık yayan alet sizin lensinize zarar verecek düzeyde ışık yaydıysa bozulması gayet normal.
Telefonların kameralarına herhangi bir lazer tutulması veya denk gelmesi lensinize zarar verecektir.

Güçlü ışıktan kastım lazer türevi aletler konserlerde seyircilerin dikkatini çekmek için lazer türevi ışık yayan aletler çoğunlukla da kullanılıyor eğer konsere gittiyseniz bu yüzden olma olasılığı yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı