iPhone 13 vs iPhone 14

Scoflame

Femtopat
Daha fazla  
Evet başlıkta da gözüktüğü gibi, sorum gayet net. Sizce hangi telefon tercih edilmeli? Nedenlerini de tercihiniz ile sıralarsanız sevinirim. (renk de belirtirseniz güzel olur, ben kararsız kaldım.)

iPhone 14 yerine 13 Pro tercih edilebilir. Daha iyi batarya, daha iyi ekran vs. 13 ile 14 arasında kalsaydım 13 Pro alırdım. Özellikle Sierra Mavisi ve Yeşil rengi çok güzel.

Aktif sogutma sistemi, fazladan 2GB RAM ve bir tik daha iyi pil omru sunuyor 14. Uzun omurlu kullanmayi dusunuyorsaniz eger arada 5K'dan az fark varsa 14 alinabilir.

Aktif sogutma sistemi, fazladan 2GB RAM ve bir tik daha iyi pil omru sunuyor 14. Uzun omurlu kullanmayi dusunuyorsaniz eger arada 5K'dan az fark varsa 14 alinabilir.
Soğutma sistemi sadece Pro serisinde var.

''Apple, yüksek segmentli iPhone’lara (14 Pro ve Pro Max) ısı yönetimi adına bir soğutma sistemi ekledi.''

iPhone 14 ve iPhone13'ün SoC olarak hiçbir farkı yok ikisi de aynı SoC'u kullanıyor. Aradaki tek fark iPhone14'te grafik ünitesinin ekstradan 1 çekirdeği olması ve +2GB RAM. O yüzden arada çok para farkı yok ise 14 alabilirsin.

Soğutma sistemi sadece Pro serisinde var.

''Apple, yüksek segmentli iPhone’lara (14 Pro ve Pro Max) ısı yönetimi adına bir soğutma sistemi ekledi.''

14 ve 14 Plus modellerinde 13'de olmayan ve sogutmaya yardimci olan extra heatsink mevcut. iFixit'in teardown videolarinda gosteriyordu. 14 Pro'daki kadar gelismis degil ama 13'den daha iyi sogutma konusunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı