iPhone 13 WhatsApp iCloud'a yedeklenmiyor

Ziya Tolga

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, son birkaç gündür WhatsApp sohbetlerim iCloud tarafına yedeklenmiyor. Otomatik yedekleme ve manuel yedekleme maalesef çalışmıyor. Yedekleme işlemini başlattığımda ise aşağıda fotoğrafta gözüktüğü gibi kalıyor. Konu hakkında destek olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

IMG_0666.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
iCloud'a girip varsa önceki WhatsApp yedeğini kaldırın. Ondan sonra tekrar yedeklemeyi deneyin.

Maalesef o kısımda Whatsapp gözükmüyor. Bir sorun var ama çözemedim.
Hiç yedeklememişsiniz o zaman. O halde iCloud alanınız da dolu olduğundan dolayı yedekleme yapamıyorsunuz. Ya iCloud saklama alanını yükselteceksiniz, ya da WhatsApp yedeklemesini yapmak için iCloud'dan yer açacaksınız.

Hiç yedeklememişsiniz o zaman. O halde iCloud alanınız da dolu olduğundan dolayı yedekleme yapamıyorsunuz. Ya iCloud saklama alanını yükselteceksiniz, ya da WhatsApp yedeklemesini yapmak için iCloud'dan yer açacaksınız.

İcloud tarafında alanım var yükseltilmiş olarak kullanıyorum. Aslında Whatsapp yedeklerimi düzenli olarak alıyorum. Daha önceden görebiliyordum. Fakat son birkaç gündür bu şekilde bir sorun ile karşılaştım.

Geri
Yukarı