iPhone 13'ten S22'ye geçmek mantıklı mı?

Kaan BRT

Hectopat
Böyle bir geçiş yapsam çok üzer mi S22? Apple ekosistemim yok. Zaten aşırı da kullanmıyorum telefonu. Böyle bir takas yapıp elime geçen parayla monitör almayı düşünüyorum elime ne kadar geçer? Pil sağlığım 94. 128 GB'lık yeşil renk. Teknosa'dan almıştım ömür boyu kaskosu var. Elime geçecek paraya değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Değmez bence yapma.

Apple telefonlar değerini uzun süre koruyor. Bende Apple'dan sıkıldım, Android'e geri dönmeyi düşündüm fakat alacağım Android telefon 1-2 yıl sonra çok değer kaybedecek. Kaç sene önce çıkmış İphone 11 bile hala ne fiyatlara satılıyor. O yüzden bence bu şekil devam et. (Kasko olması fiyatı fazla etkilemez, kaskolar çamura yatıyor, sıkıntı olsa da sorunu çözmüyorlar.)

Yine senin tercihin tabi ki. Android'i bende özledim. Sırf bu sebepten geçiş yapmıyorum. Malum ülkemizdeki fiyatlar belli.. Telefona neredeyse 2 kat daha fazla para veriyoruz yurtdışı fiyatına kıyaslarsak, bunu yapıyorsak en azından elimizdeki değerini korusun..

Böyle bir geçiş yapsam çok üzer mi S22? Apple ekosistemim yok. Zaten aşırı da kullanmıyorum telefonu. Böyle bir takas yapıp elime geçen parayla monitör almayı düşünüyorum elime ne kadar geçer? Pil sağlığım 94. 128 GB'lık yeşil renk. Teknosa'dan almıştım ömür boyu kaskosu var. Elime geçecek paraya değer mi?

Bomboş bir takas. 13'ten ancak siz 15 çıkınca 15 Pro Max falan alırsanız keser sizi. Onun dışındakiler pek değişiklik hissettirmez.

S23 geçersin elindekini satarak. Değişmeni önermem.

Satıp üstüne para koyulup s23 alabilirsiniz. Ama normalde bile olsa geçilir.

Değmez bence yapma.

Apple telefonlar değerini uzun süre koruyor. Bende Apple'dan sıkıldım, Android'e geri dönmeyi düşündüm fakat alacağım Android telefon 1-2 yıl sonra çok değer kaybedecek. Kaç sene önce çıkmış iPhone 11 bile hala ne fiyatlara satılıyor. O yüzden bence bu şekil devam et. (kasko olması fiyatı fazla etkilemez, kaskolar çamura yatıyor, sıkıntı olsa da sorunu çözmüyorlar.)

Yine senin tercihin tabii ki. Android'i bende özledim. Sırf bu sebepten geçiş yapmıyorum. Malum ülkemizdeki fiyatlar belli. Telefona neredeyse 2 kat daha fazla para veriyoruz yurt dışı fiyatına kıyaslarsak, bunu yapıyorsak en azından elimizdeki değerini korusun.

Ya aslında ben Android'i pek de özlemedim eski telefonu çok kötü bir telefondu gerçi. Ailemi ikna edebilirsem Gaming laptopumu satıp masaüstü dizmek istiyorum onun içinde monitör gerekiyor parayı oradan çıkartabilir miyim diye düşündümde şimdi o bahsettiğin değer kaybetme konusu çok doğru kararsız kaldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı