iPhone 14 Pro Max aşırı ısınıyor

Hızlı şarj ile şarj ederken cihaz ısınabiliyor bu bilinen bir gerçek. Cihazınızda aşırı ısınmaya dair bir uyarı çıkmadığı sürece sıkıntı yok. %80 seviyesine geldikten sonra otomatik olarak şarj hızı yavaşlıyor ve cihazınız soğumaya başlıyor zaten. Kılıf kullanıyorsanız onunla da alakalı olabilir. Bazı kılıflar şarj esnasında cihazın daha fazla ısınmasına sebep oluyor.

Batarya ayarlarını kontrol et.
Bundan mı bahsediyorsunuz?

Hızlı şarj ile şarj ederken cihaz ısınabiliyor bu bilinen bir gerçek. Cihazınızda aşırı ısınmaya dair bir uyarı çıkmadığı sürece sıkıntı yok. %80 seviyesine geldikten sonra otomatik olarak şarj hızı yavaşlıyor ve cihazınız soğumaya başlıyor zaten. Kılıf kullanıyorsanız onunla da alakalı olabilir. Bazı kılıflar şarj esnasında cihazın daha fazla ısınmasına sebep oluyor.
Kılıf kullanmıyorum öyle bir uyarıda gelmedi normalde içim rahatlamıştı biraz ama telefon kapalıyken şarjı azalınca iyice şüphelenmeye başladım çevremde birini bulup teyit etmeye çalışıcam durumu ona göre mecbur yollayacağım servise.

Dosya Ekleri

• IMG_1339.png
    IMG_1339.png
    108,1 KB · Görüntüleme: 103
  • IMG_1340.png
    IMG_1340.png
    114,1 KB · Görüntüleme: 103
Telefonun always on display modu kapalı olmasına rağmen ekran kapalıyken sarjının gittiğini fark ettim bu da normal değildir her halde sizce ne yapmalıyım telefonu garantiye yollarsam geri gelene kadar telefonsuz kalacağım değişim falan yaparlar mı acaba?

Hocam cihazı yeni almışsınız, batarya kendini kalibre edecek zamanla, sadece kafaya takmayın ve bekleyin. Ayrıca batarya kendini kalibre ettikten sonra da şarj cihaz kapalıyken kendi kendine gidebilir bu normal bir şey.

Bundan mı bahsediyorsunuz?

Kılıf kullanmıyorum öyle bir uyarıda gelmedi normalde içim rahatlamıştı biraz ama telefon kapalıyken şarjı azalınca iyice şüphelenmeye başladım çevremde birini bulup teyit etmeye çalışacağım durumu ona göre mecbur yollayacağım servise.

Batarya ayarından kastım mesela arka planda uygulama yenileme kapalı olmalı. Açık olduğunda pili su gibi içer. True Tone kapalı olmalı. Açık olduğunda sensör sürekli çalışıp ekranı sarımtrak yaptığı için pil tüketir.

Batarya ayarından kastım mesela arka planda uygulama yenileme kapalı olmalı. Açık olduğunda pili su gibi içer. True Tone kapalı olmalı. Açık olduğunda sensör sürekli çalışıp ekranı sarımtrak yaptığı için pil tüketir.
Bunların hepsi kapalı zaten ilk gün araştırıp kapatmıştım

60 k verdiğim bir telefona neden böyle bir şey yapayım ki? Onun bana hizmet vermesi gerekirken ben mi ona hizmet edeceğim.

OLED veya AMOLED ekranlı cihazlarda siyahı ön plana çıkardığında pikseller kapanır. Bu da pil tüketimini azaltır. Bunun hizmet etmekle alakası yok. Bu cihazda pil için yapılması gereken bir ayar.

OLED veya AMOLED ekranlı cihazlarda siyahı ön plana çıkardığında pikseller kapanır. Bu da pil tüketimini azaltır. Bunun hizmet etmekle alakası yok. Bu cihazda pil için yapılması gereken bir ayar.
Demek istediğim telefonu özellikleri için alıyorum ama sarjı bitmesin diye özelliklerini mi kapatayım saçma bence pili yesin daha iyi.

Geri
Yukarı