iPhone 14 Pro uygulamayı arka plana alınca kapanıyor

feust

Kilopat
Sorunum başlıktaki gibi herhangi bir uygulamayı arka plana alıp tekrar tıkladığımda uygulama yeniden başlatılıyor. Örneğin hangi bir bankacılık uygulamasından birine para transfer etmek istiyorum IBAN'ı WhatsApp üzerinde atılmış. Bankacılık uygulamasına tıklayıp giriş yapıyorum para transferi sayfasına giriyorum IBAN girmem gereken yerde arka plana alıyorum WhatsApp'a girip IBAN'ı kopyalayıp bankacılık uygulamasına döndüğümde uygulama yeniden başlatılıyor ve yeniden giriş yapmam gerekiyor.

Bu durum sadece bankacılık uygulamalarında geçerli değil. YouTube'da video izliyorum videoyu durdurup arka plana alıyorum tekrar tıkladığımda YouTube yeniden başlatılıyor. Bu durum saniyelik olaylarda bile geçerli yanlışla arka plana aldığım uygulamada aynı şekilde yeniden başlatıyor...

"Arka planda uygulama yenileme" açık olması veya kapalı olması bu durumu değiştirmedi. İkisini de denedim.

Arka planda uygulama tutmak, RAM harcamak demektir. Genellikle iPhone kullanıcıları dikkat etmiyor ama arkada 20-30 uygulama açıksa yaşanabilir bir durum. Bazen temizlemek gerekir. Aklıma bu geldi.

Arka planda uygulama tutmak, RAM harcamak demektir. Genellikle iPhone kullanıcıları dikkat etmiyor ama arkada 20-30 uygulama açıksa yaşanabilir bir durum. Bazen temizlemek gerekir. Aklıma bu geldi.

Genel olarak arka plandaki uygulamaları kapatıyorum alışkanlık olarak ve bu durum arka planda herhangi bir uygulama olmamasına rağmen oluyor.

iOS 17.0.3 sürümünü kullanıyorum.

Ayarları sıfırlamak işe yaradı. Bütün ayarlarım gitti ama olsun sorun çözüldü. Teşekkürler.👍

Merak ediyorum, hangi ayardan dolayı olmuş olabilir?
Ben teşekkür ederim çözüldü yaparsanız sevinirim. O konu hakkında bilgim yok, büyük ihtimal bug oluştu bu yüzden olmuş olabilir. İyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı