iPhone 14 Pro vs iPhone 13 Pro

Toxpox

Kilopat
Makaleler
1
Herkese selamlar,

iPhone 14 Pro alırsam Apple.com üzerinden 40.000₺'ye alacağım. iPhone 13 Pro'yu alacak olursam da ikinci el olarak almayı planlıyorum.
Aradaki fiyat farkı yaklaşık olarak 10.000₺ yapıyor ve bu farkı gerçekten hak edip etmediğini bilemiyorum. Hangisini neden almam gerektiğini konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple cihazlara hiçbir zaman sıcak bakmamış birisi olarak şahsi düşüncem bugün bir iPhone alıyorsanız ya 14 Pro olmalı ya da iPhone almamalısınız. Şahsen imkanım olsa sırf kamera performansı için o fiyatı öderdim.

Fiyat farkı seni zorlamayacaksa kesinlikle değer ama açıkçası Türkiye'de bu fiyatlara telefon almak delilik. Yurtdışından 30 bin bandına 14 Pro max alabilirsin.
Büyük telefon sevmiyorum. Kullanışsız geliyor. Yurt dışı için de sıcak bakamıyorum. 1 yıl garantisi olacak ve sadece yurt dışında geçerli olacak. Uğraşılası değil benim için. Ek olarak Türkiye'den yurt dışı cihaz alıp kayıt yaptırmak çok daha mantıklı geliyor ancak alınan telefonun orijinalliği çok büyük şüphe bırakıyor.

Dediğiniz gibi bu fiyatlara telefon almak delilik. Elden pek bir şey gelmiyor. S22 bakıyorum ama iOS rahatlığından sonra Android'e tekrardan dönmek istemiyorum.
Apple cihazlara hiçbir zaman sıcak bakmamış birisi olarak şahsi düşüncem bugün bir iPhone alıyorsanız ya 14 Pro olmalı ya da iPhone almamalısınız. Şahsen imkanım olsa sırf kamera performansı için o fiyatı öderdim.
MacBook senkronizasyonu için iPhone 12 kullandım. İlk iOS telefonumdu ve memnundum. Öncesinde ben de epey soğuktum Apple'a ancak kullandıktan sonra fikirlerim epey değişti.

iPhone 14 Pro bana da mantıklı geliyor ama 40.000₺ olması tekrar tekrar düşünmeme sebep oluyor. Şu an için farklı bir yorum gelmezse iPhone 14 Pro için sıcak bakıyorum.

Yorumlarınız için teşekkürler.

iPhone 14 Pro ile iPhone 13 Pro'nun ana farkları:
  1. Dinamik ada
  2. Hep açık ekran
  3. A16 bionic çip
  4. 48 MP kamera
  5. Daha uzun çerçeve oranı
  6. Uydu bağlantısı
Konumuza gelirsek, eğer çok fazla fotoğraf çekmeyen biriysen (Ki iPhone 13 Pro'nun kamerası yeterli ancak video tarafında iPhone 14 Pro, yazılımsal olarak videoyu kırpıp videonun hareket halindeyken stabil kalmasını sağlayan teknoloji nedeniyle çok daha baskın.) iPhone 13 Pro gayet işini görecektir. Yani, 10 bin TL farka değer mi? Buna sen karar vermelisin çünkü iPhone 13 Pro, iPhone 14 Pro ile pek bir farkı olmayan, yeterli bir telefon. Asıl farklar 15 Pro serisinde gözükecek gibi. En baştan portu değişecek. Lightning yerine USB-C ile gelecek.

Ayda 20000 TL kazanmam lazım ki 40000 TL (2 maaş) telefon alayım... Konu başlığını görünce gerçekten üzüldüm, kendime. Bu şartlarda telefon almak gerçekten imkansız olmuş.

Ayda 20000 TL kazanmam lazım ki 40000 TL (2 maaş) telefon alayım... Konu başlığını görünce gerçekten üzüldüm, kendime. Bu şartlarda telefon almak gerçekten imkansız olmuş.
Asgari ücrete zam gelmeden önce alınabilirliği çok az da olsa var. 1 Ocak 2023 tarihinden sonra iyi bir ürüne para yetiştirebileceğimi sanmıyorum. Her geçen gün çoğu şey imkansızlaşıyor. 😔

Herkese selam,

iPhone 14 Pro alırsam Apple.com üzerinden 40.000₺'ye alacağım. iPhone 13 Pro'yu alacak olursam da ikinci el olarak almayı planlıyorum.
Aradaki fiyat farkı yaklaşık olarak 10.000₺ yapıyor ve bu farkı gerçekten hak edip etmediğini bilemiyorum. Hangisini neden almam gerektiğini konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler, iyi sosyaller.

Hocam yurt dışı almanız daha mantıklı olur. Garanti konusu çok da dert etmeyin. Türkiye de IMEI kaydı yaptırdıktan sonra cihaza axa sigorta vb yerlerden ucuza kasko yaptırtabiliyorsunuz. Sadece ekran veya komple cihaz kaskosu yaptırsanız yine kârlı çıkarsınız. Türkiye'den yurt dışı cihaz alıp kayıt yaptırtmak istiyorsanız biraz güvenilir tanıdığınızın olması şart. Ben iPhone 11 aldım ağustos ayında Mardin'den bir tanıdığım vasıtası ile ve adam Irak'tan getiriyor(Irak ürünlerinin çoğu dubaiden gelir)gayetde güvenilir. Sonrasında Ankara'dan tek otobüsle Gürcistan'a giderek hemen sınırdan giriş çıkış yaparak cihazımı kaydettirdim böyle tanıdıklarınız varsa şayet getirtilip kullanılabilir. İletişim bilgilerini verebilirim isterseniz. Reklam gibi olmasın sonuçta şu devirde bir cihaza 40 k cidden büyük para yani en azından kâr etmiş olursunuz diye sizin için diyorum. Onun haricinde ikinci ele bulaşmanızı da önermem yani 14 almak yerine 13 Pro sıfır alın ama cihaz en azından sıfır olsun.

Büyük telefon sevmiyorum. Kullanışsız geliyor. Yurt dışı için de sıcak bakamıyorum. 1 yıl garantisi olacak ve sadece yurt dışında geçerli olacak. Uğraşılası değil benim için. Ek olarak Türkiye'den yurt dışı cihaz alıp kayıt yaptırmak çok daha mantıklı geliyor ancak alınan telefonun orijinalliği çok büyük şüphe bırakıyor.

Dediğiniz gibi bu fiyatlara telefon almak delilik. Elden pek bir şey gelmiyor. S22 bakıyorum ama iOS rahatlığından sonra Android'e tekrardan dönmek istemiyorum.

MacBook senkronizasyonu için iPhone 12 kullandım. İlk iOS telefonumdu ve memnundum. Öncesinde ben de epey soğuktum Apple'a ancak kullandıktan sonra fikirlerim epey değişti.

iPhone 14 Pro bana da mantıklı geliyor ama 40.000₺ olması tekrar tekrar düşünmeme sebep oluyor. Şu an için farklı bir yorum gelmezse iPhone 14 Pro için sıcak bakıyorum.

Yorumlarınız için teşekkürler.

İlla 14 Pro almanıza da gerek yok. Düz 14 bile uzun sürelerce sizi götürecek bir cihaz. Hepsiburada üzerinde 30-31k fiyatlarında. Hemde yılbaşı gelmeden şu fiyatlara TR cihazı olarak cidden iyi. Sonuçta düz 14 de alsanız son model bir cihaz almış olacaksınız. Apple farkı kaltesini zaten kullananlar bilir. Her cihazının cidden üzmeyecek yarı yolda bırakmayacak şekilde olduğunu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı