iPhone 14 vs iPhone 15

15 ile alakalı söylediklerinin çok da o sebepler olduğunu düşünmüyorum, IPhone'nun genel tutumu bu şekilde bir önceki iPhone modellerinin piyasası hiç düşmüyor ve dediğiniz gibi daha pahalı olabiliyor burada ki amaç yeni modellere yöneltmek ve sattırmak. Türkiye pazarında ki durumda böyle, Trendyol Hepsiburada vs gibi sitelere bakın 14 Pro 15 Pro'dan ya daha pahalı ya da hemen hemen aynı fiyat. Bu arada alacaksanız Pro modellerini almanızı tavsiye ederim düz modeller yerine.

Beklentimi karşılıyor düz modeller Pro gereksiz geliyor RAM 8 olması hariç hatrı sayılır bir fark yok bence.

İyi saçmalamış. Sağlamlığıyla alakalı sıkıntısını bilmiyorum açıkcası ama kağıttan da değildir herhalde. 15 her türlü 14'ten daha iyi 15 alın. 14 stoklarını erit demişler herhalde 🙂

Pro alabiliyorsanız ikisine de bakmayın.

İyi saçmalamış. Sağlamlığıyla alakalı sıkıntısını bilmiyorum açıkçası ama kağıttan da değildir herhalde. 15 her türlü 14'ten daha iyi 15 alın. 14 stoklarını erit demişler herhalde 🙂

Pro alabiliyorsanız ikisine de bakmayın.

Pro alabilirim ancak dediğim gibi 2 GB fazladan RAM farkı hariç dişe dokunur bir fark yok bence 10 bin lira fark var Pro modeliyle düz modeli arasında düz model 25 bin burada Pro 35 bin.

Kamera ve ekran dışında çok bir fark görmezsiniz hocam.

Ufak tefek farklar olduğu sürece kamera ve ekran takıntım yok hocam öyle hani en sonu olsun en iyisi olsun takıntısı olan bir insan değilim. iPhone 11 var şu an elimde ve eskidi Kıbrıs'tan gitmeden fırsat varken alayım diyordum 2 kat daha ucuz Türkiye'den burada çünkü.

Düz iPhone almanın mantığı pek kalmadı hocam, ekranı şahsen beni rahatsız ediyor artık. Şu an bir cihaz alacak olsam iPhone 14 Pro alırım, kapalı kutu olarak çok ucuza alabilme imkanı var bu telefonu. Hem cihaz içinde 15 özellikleri hem de 120 Hz ekranı var ve meraklısına daha iyi kamera sunuyor. Kasa kalite farkını söylemiyorum bile.

Pro alabilirim ancak dediğim gibi 2 GB fazladan RAM farkı hariç dişe dokunur bir fark yok bence 10 bin lira fark var Pro modeliyle düz modeli arasında düz model 25 bin burada Pro 35 bin.

Ufak tefek farklar olduğu sürece kamera ve ekran takıntım yok hocam öyle hani en sonu olsun en iyisi olsun takıntısı olan bir insan değilim. iPhone 11 var şu an elimde ve eskidi Kıbrıs'tan gitmeden fırsat varken alayım diyordum 2 kat daha ucuz Türkiye'den burada çünkü.

16 beklemeyecekseniz 15 alabilirsiniz. Pro modele paranız yetiyorsa alınır, bütçeyi zorlayıp anca alabiliyorsanız değmeyebilir.

Kafa.

Düz iPhone almanın mantığı pek kalmadı hocam, ekranı şahsen beni rahatsız ediyor artık. Şu an bir cihaz alacak olsam iPhone 14 Pro alırım, kapalı kutu olarak çok ucuza alabilme imkanı var bu telefonu. Hem cihaz içinde 15 özellikleri hem de 120 Hz ekranı var ve meraklısına daha iyi kamera sunuyor. Kasa kalite farkını söylemiyorum bile.

Kasa ve ekran Hz farkını bilmiyordum Pro modelini almam için biraz cezbetti açıkçası.

16 beklemeyecekseniz 15 alabilirsiniz. Pro modele paranız yetiyorsa alınır, bütçeyi zorlayıp anca alabiliyorsanız değmeyebilir.

İşte 15 Pro da kasa sorunu olduğundan 15 Pro alasım gelmiyor.
Pro alacaksam 14 Pro
Düz alacaksam 15 alacağım gibi duruyor şu an herkesin söylediklerine bakarak bu çıkarımı yaptım.

Kafa.

Kasa ve ekran Hz farkını bilmiyordum Pro modelini almam için biraz cezbetti açıkçası.

İşte 15 PRO da kasa sorunu olduğundan PRO alacaksam 14 PRO düz alacaksam 15 alacam gibi duruyor şuan herkesin söylediklerine bakarak bu çıkarımı yaptım.
Düz 14'ün 13'den GPU haricinde farkı bile yok fakat Pro modelinde 120 Hz ekran var. 13 Pro'da da 120 Hz var fakat Dynamic Island yok onda. 14 Pro güncel bir cihaz yani. 16 çıktığında yine düz modelde 60 Hz olursa onu da almak mantıklı değil.

Düz 14'ün 13'den GPU haricinde farkı bile yok fakat Pro modelinde 120 Hz ekran var. 13 Pro'da da 120 Hz var fakat Dynamic Island yok onda. 14 Pro güncel bir cihaz yani. 16 çıktığında yine düz modelde 60 Hz olursa onu da almak mantıklı değil.
Şu kasa muhabbeti olmasa düşünmeden 15 PRO alabilirdimde o caydırıyor beni ben telefonu çok düşüren bir adamım kılıf falanda kurtarmaz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı