IPhone 15 alınır mı?

Kanka düşünsene 50k veriyorsun ve 60Hz kullanıyorsun, hatta telefonun hafızası 128 GB gibi saçma sapan bir miktar ile geliyor.

Galaxy S23 Ultra alıp keyfine bakıyorsun, 50k verip de iPhone 15 alanlar ile dalga geçip eğleniyorsun 😉

Tabii o da var hatta S24 Ultra bile düşünüyordum ama fiyatı fazla geldi işte.

Tabii o da var hatta S24 Ultra bile düşünüyordum ama fiyatı fazla geldi işte.

S23 Ultra fazlası ile memnun eder, alet fena.

İçinden çıkan S Pen ile kendini Apple fanlarına karşı savunabilirsin.

samsung-galaxy-s23-ultra-6-1676075255390.jpg

3GS'ten başlayıp iPhone 15 Pro'ya kadar hayatım oldu. Android hayatım oturaklı olamadım. 3 gün önce 2. iPhone 14 pro'yu aldım kendime. iPhone da zamanın iPhone 11'i hariç,hiçbir şekilde Pro olmayan modelleri tavsiye etmem. Eğer iPhone da Pro modeli almayacaksan,android almanı tavisye ederim.

60 Hz bir cihaz o paraya alınmaz. Xiaomi 14 alın. Fişek gibi cihaz.

Xiaomi'ye o kadar para verilir mi demeyin. iPhone 15'i 2'ye katlar.

İlla iPhone istiyorsanız Pro modellere yönelmenizi öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Aktif olarak kullandığım telefonum çok eskidi yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum. Artık değiştirmek istiyorum fakat ne alacağımı bilemedim. Apple saflarına geçmek istiyorum. iPhone 14 almayı düşünüyordum fakat incelediğim kadarıyla 13'ten farksız ve gereksiz olduğu söyleniyor. Ben de 13 yerine daha yeni olsun diye 15 almayı düşünüyorum, sizce 50 bine değecek bir telefon mudur? Eylül gibi 16 çıkacak sanırım, eğer sağlam bir şey çıkarsa 15'i satıp 16 Pro Max alırım diye düşünüyorum. Sizce mantıklı mıdır?

Merhaba. IPhone'da hiçbir şekilde düz modeller alınmaz, alınmamalı. Aksine aldığın özellik verdiğin para bakımından düz modeller Pro modellerden daha pahalıya geliyor. Her zaman için Pro serisi cihaz olsun. 15 Pro'ya bütçeyi zorlayın ve bir daha uzun yıllar arkanıza bakmayın. Ya da 2. elden bir 14 Pro bakın o da düz 15'ten her yönüyle daha iyi bir cihaz.

Merhaba. IPhone'da hiçbir şekilde düz modeller alınmaz, alınmamalı. Aksine aldığın özellik verdiğin para bakımından düz modeller Pro modellerden daha pahalıya geliyor. Her zaman için Pro serisi cihaz olsun. 15 Pro'ya bütçeyi zorlayın ve bir daha uzun yıllar arkanıza bakmayın. Ya da 2. elden bir 14 Pro bakın o da düz 15'ten her yönüyle daha iyi bir cihaz.
Hocam çok haklısın, iPhone 15 kötü bir telefon değil sadece yerel bir fiyatlandırma yapılmadığı için rakiplerine göre pahalı kalıyor.

Almak isteyen yine de alabilir ama biz isteriz ki verdiği paranın karşılığını alsın.

60 Hz bir cihaz o paraya alınmaz. Xiaomi 14 alın. Fişek gibi cihaz.

Xiaomi'ye o kadar para verilir mi demeyin. iPhone 15'i 2'ye katlar.

İlla iPhone istiyorsanız Pro modellere yönelmenizi öneririm.
Aslında düşününce hafıza açısından mantıkli bir cihaz tek merak ettiğim kamera tarafında s23 ultra ile ne kadar fark var.

Kutu içeriği dolu geliyor olması hoşuma gidiyor.

Sağ olun hocam 15 Pro için bütçe zorlamaya çalışacağım olmazsa S23 Ultra alacağım gibi. Eğer iPhone 16 sağlam bir şey çıkarsa takas kampanyasıyla falan 16 Pro alırım belki.

Hocam çok haklısın, iPhone 15 kötü bir telefon değil sadece yerel bir fiyatlandırma yapılmadığı için rakiplerine göre pahalı kalıyor.

Almak isteyen yine de alabilir ama biz isteriz ki verdiği paranın karşılığını alsın.

Hocam bugünkü düz modellerin atası iPhone 5C'dir. Apple o sene izlediği yolu 2022'den beri izliyor bu yüzden de nasıl o dönem iPhone 5C kendinden bir sene önce çıkan düz iPhone 5'in işlemcisini alıp, yenilikle gelmeyip, kasası da plastik olarak düşürüldüyse bugün de aynı şekilde bir önceki Pro serisinden bile kötü bir cihaz olarak kalıyorlar. Bu yüzden bugünkü düz modeller de paslanmaz çelik veya titanyum kasa yerine alüminyum, 120Hz ekran yerine 60Hz ekran, yeni işlemci yerine bir sene öncenin işlemcisiyle geliyorlar. Yani o dönem herkes ya düz 5 aldı ya 5S aldı iyi hoş bugünse insanlar sırf isimlendirme stratejisi yüzünden düz serilere kayabiliyor.
İddia ediyorum Pro isimlendirmesi olmayıp bugün mesela düz modele iPhone 15C ve Pro modele sadece iPhone15 denseydi o düz modelin satışı bir %40 daha düşerdi. Bu dediğim 14'ler için de geçerli. Yani o yüzden 2. el bir önceki serinin Pro modeli veya o serinin Pro modeline zorlamak her zaman avantajlı :)

Sağ olun hocam 15 Pro için bütçe zorlamaya çalışacağım olmazsa S23 Ultra alacağım gibi. Eğer iPhone 16 sağlam bir şey çıkarsa takas kampanyasıyla falan 16 Pro alırım belki.

Rica ederim hocam. 16 Pro'da sağlam yenilikler bekleniyor. Ya bekleyin şart değilse ya da dediğiniz gibi bir o dönem değerlendirirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı