iPhone 15 Plus internet paylaşımı ve şarj yönetiminde hangi yol daha iyi?

Zaces

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba değerli forum üyeleri Wi-Fi olmayan bir yerde yaşadığımdan dolayı 15 Plus'dan internet paylaşımı yapıyorum ve bu bildiğiniz gibi normalin üstünde şarj yiyen bir eylem. Benim sorum internet paylaşımı yaparken telefonu 80 sınırında şarjda bırakıp paylaşımı yapmam mı daha iyi olur? Yoksa telefonu 80e kadar şarj edip şarja takılı değilken paylaşım yapmam mı daha iyi olur? Sonuçta 2. seçeneği yaptığımda bilgisayardan kalktığımda şarjım her saat %10a yakın gittiği için pek şarjım kalmamış oluyor ve bu da can sıkıcı bir durum.

İlk seçeneğin ikinci seçeneğe oranla gerçekten bir zararı var mıdır? Görüşlerinizi bekliyorum.

İlk seçenek şarjda olduğu için pili hem daha çok ısıtır hem de bu yüzden daha hızlı eskimesine sebep olacaktır. 2. seçeneği öneriyorum. Pilin daha geç eskiyecektir. %80 sınırda kalsın bu arada onu değiştirmeyin.

İlk seçenek şarjda olduğu için pili hem daha çok ısıtır hem de bu yüzden daha hızlı eskimesine sebep olacaktır. 2. seçeneği öneriyorum. Pilin daha geç eskiyecektir. %80 sınırda kalsın bu arada onu değiştirmeyin.

Reis bir şey daha merak ediyorum hani 2 seçenek var ya ilki iyileştirilmiş şarj 80'e kadar şarjı yavaşlatıyor diğeri 80 sınır katıyor. İlk seçenekte kullanıp 80e gelince kendim mi çıkarayım yoksa 2. seçenekte 80'de bekletsem de bir şey olmaz mı?

Reis bir şey daha merak ediyorum hani 2 seçenek var ya ilki iyileştirilmiş şarj 80'e kadar şarjı yavaşlatıyor diğeri 80 sınır katıyor. İlk seçenekte kullanıp 80e gelince kendim mi çıkarayım yoksa 2. seçenekte 80'de bekletsem de bir şey olmaz mı?
2. Seçenek seçili olsun dediğim gibi. Bekletirseniz pil ısınır dediğim gibi üstte açıkladım. Tekrar diyorum 80 sınır seçili olsun ve 80’de şarjdan alın.

2. seçenek seçili olsun dediğim gibi. Bekletirseniz pil ısınır dediğim gibi üstte açıkladım. Tekrar diyorum 80 sınır seçili olsun ve 80'de şarjdan alın.

Hocam 1 tık konuyu hortlatıyorum ama 3. bir seçenek olarak Legion laptopuma USB ile internet bağlasam ve 80 şarj sınırında kalsa bir sorun olur mu?
Bunu yaparkende garip bir şekilde 1 saat falan 80'de bekledikten sonra 1-2 defa şarjın 82-83'lere çıktığını gördüm bunun sebebi hakkında fikriniz var mı?
(Laptoptan şarj ederken en ufak ısındığını görmedim telefonun ama orijinal başlık ve kablosuyla şarj ederken ufaktan ısındığını çok kez gördüm.)

Hocam 1 tık konuyu hortlatıyorum ama 3. bir seçenek olarak Legion laptopuma USB ile internet bağlasam ve 80 şarj sınırında kalsa bir sorun olur mu?
Bunu yaparkende garip bir şekilde 1 saat falan 80'de bekledikten sonra 1-2 defa şarjın 82-83'lere çıktığını gördüm bunun sebebi hakkında fikriniz var mı?
(Laptoptan şarj ederken en ufak ısındığını görmedim telefonun ama orijinal başlık ve kablosuyla şarj ederken ufaktan ısındığını çok kez gördüm.)
Laptop şarj adaptörü kadar hızlı şarj etmiyor cihaz onu algılıyor o yüzden 80 sınır seçiliyken de 80'i geçmesi normal. Edebilirsin pek bir şey yapacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı