iPhone 15 Pro 256 GB şarjı çok hızlı bitiyor

jerousy

Yoctopat
Daha fazla  
Vatan mağazasından iPhone 15 Pro 256 GB aldım 4 gün oluyor aldığım ilk gün 2 kere şarja taktım günde yüzde 150 gibi bir şarj tüketimi var aşırı hızlı şarj yiyor. 3 günde 5 kere şarj ettim ekran süresi olarak çok fazla kullanmıyorum. Telefonda ayarları kıstım arka planda yineleyi kapattım her şeyi geçtim sıfır bir cihaz da bu normal mi sizce ne yapmam lazım? Apple teknik desteği güncelleme yaptıysanız 72 saat bekleyin birkaç gün sonra düzelmezse yine yazın diyor.

Normal değil. Bende 128 gb kullanıyorum, 1 gün çıkarıyor fazlasını değil ama bu kadar şarj tüketimi de yapmıyor. Yani şarjın 1 günlük olması 15 Pro gibi bir cihaz için normal ama sizinki çok absürt çünkü abartılı kullanmadığınızı söylemişsiniz.

Ekran süreni söyleyebilir misin? Oyun oynuyorsan olabilir öyle ilk gün bende 2 kere şarj ettim. Meraktan çok baktığımız içinde bitiyormuş gibi geliyor. Bir de pil 3-5günde anca oturur artış olur.

Vatan mağazasından iPhone 15 Pro 256 GB aldım 4 gün oluyor aldığım ilk gün 2 kere şarja taktım günde yüzde 150 gibi bir şarj tüketimi var aşırı hızlı şarj yiyor. 3 günde 5 kere şarj ettim ekran süresi olarak çok fazla kullanmıyorum. Telefonda ayarları kıstım arka planda yineleyi kapattım her şeyi geçtim sıfır bir cihaz da bu normal mi sizce ne yapmam lazım? Apple teknik desteği güncelleme yaptıysanız 72 saat bekleyin birkaç gün sonra düzelmezse yine yazın diyor.

Hocam sonuç olarak 3274 mAh bir bataryadan bahsediyoruz 128 GB 15 Pro kullanıyorum gün içinde 6 7 saat kullandığım oluyor 80'den 20'ye kadar bile düşmüyor çoğunlukla eğer ki eski telefonunuzun pil mh si 5 6 binlerdeyse size garip gelmiştir.

Normal değil. Bende 128 gb kullanıyorum, 1 gün çıkarıyor fazlasını değil ama bu kadar şarj tüketimi de yapmıyor. Yani şarjın 1 günlük olması 15 Pro gibi bir cihaz için normal ama sizinki çok absürt çünkü abartılı kullanmadığınızı söylemişsiniz.
evet çok anlık düşüş grafiği var her şeyi de kıstım güncelleme ile alakası ne teknik destek donanımsal sıkıntısı yok diyor biraz bekleyin yeni telefon olduğu için felan açılır diyor

Ekran süreni söyleyebilir misin? Oyun oynuyorsan olabilir öyle ilk gün bende 2 kere şarj ettim. Meraktan çok baktığımız içinde bitiyormuş gibi geliyor. Bir de pil 3-5günde anca oturur artış olur.
5 saat 41 dakika oyun oynamıyorum sadece whatsapp instagram arada tiktok çok aralıklı da ekranda durmuyorum

ekran görüntüsü atayım

e029e3d3-a1aa-44b5-a0f9-7d59402d498e.jpg
521543b0-3d7e-4f44-8b63-ca03041b7458.jpg

Hocam sonuç olarak 3274 mAh bir bataryadan bahsediyoruz 128 GB 15 Pro kullanıyorum gün içinde 6 7 saat kullandığım oluyor 80'den 20'ye kadar bile düşmüyor çoğunlukla eğer ki eski telefonunuzun pil mh si 5 6 binlerdeyse size garip gelmiştir.
normal mi bu durum

Son düzenleme:
Arkadaşlar aynı sorun bendede var geçen konusunu açtım ağır linç ve dalga konusu oldum hem forumda hem çevrem tarafından 7 günlük İphone 15 ekran sürem 4-5 saat apple desteğe 10 kere bağlandım sonuç yok sağlammış redditte yazılımsal olduğu söyleniyor. Bende arka planda yenileme, konum, bildirim kapalı ona rağmen uygulam kullanımı sonrası ekran kapalıyken pil düşüyor, sıfırladım, pili bitirdim aynı hala yapacak bişey yok 17.5 bekliyorum.

evet çok anlık düşüş grafiği var her şeyi de kıstım güncelleme ile alakası ne teknik destek donanımsal sıkıntısı yok diyor biraz bekleyin yeni telefon olduğu için felan açılır diyor

5 saat 41 dakika oyun oynamıyorum sadece whatsapp instagram arada tiktok çok aralıklı da ekranda durmuyorum

ekran görüntüsü atayım

Eki Görüntüle 2179018Eki Görüntüle 2179017

normal mi bu durum
Değil uygulamalar ekstra şarj yiyor ekranı kapatıcada yazılımdan dolayı pil çekiyor resmen eğer güncelleme sonrası düzelmezse benim gibi apple servise gider yanında telefonla oynarsın ispatlarsın pilin değişir ama şuan hiçbişey yapmazlar bana denilen “ telefonunuz daha yeni servise gitsenizde yazılımsal sorun olduğu için pilde sorun çıkmayacağı için bir işlem yapılmaz + telefon 1-2 hafta böyle olabilirmiş ki yalan”

Bende oturmadı 7 gün oldu arkadaşla aynı durumu yaşıyorum iphone 15 128gb

Arkadaşlar aynı sorun bende de var geçen konusunu açtım ağır linç ve dalga konusu oldum hem forumda hem çevrem tarafından 7 günlük iPhone 15 ekran sürem 4-5 saat Apple desteğe 10 kere bağlandım sonuç yok sağlammış Reddit'te yazılımsal olduğu söyleniyor. Bende arka planda yenileme, konum, bildirim kapalı ona rağmen uygulam kullanımı sonrası ekran kapalıyken pil düşüyor, sıfırladım, pili bitirdim aynı hala yapacak bir şey yok 17.5 bekliyorum.

Değil uygulamalar ekstra şarj yiyor ekranı kapatıcada yazılımdan dolayı pil çekiyor resmen eğer güncelleme sonrası düzelmezse benim gibi Apple servise gider yanında telefonla oynarsın ispatlarsın pilin değişir ama şu an hiçbir şey yapmazlar bana denilen “ telefonunuz daha yeni servise gitsenizde yazılımsal sorun olduğu için pilde sorun çıkmayacağı için bir işlem yapılmaz + telefon 1-2 hafta böyle olabilirmiş ki yalan”

Bende oturmadı 7 gün oldu arkadaşla aynı durumu yaşıyorum iPhone 15 128 GB.

Yazilimsal olup olmadigini bilmiyorum ben guncelleme sevmediğim için son güncellemeyi indirmedim.

Geri
Yukarı