Çözüldü iPhone 15 Pro Max telefonda fotoğraflar çok yer kaplıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Duygu1

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus RTX 3070 v2 OC | AMD Ryzen 5 7600x | Corsair 2x16 5200 Mhz + MacBook Pro M3
Meslek
Bahçeşehir Üni Mimarlık
Selamlar, ben 15 Pro Max 256 GB kullanıyorum ve telefonumda 1.130 fotoğraf, 667 video var. Toplamda 95GB yer kaplıyor telefonda ve bu bana fazla geldi. Fotoğraf ve videoların harcadığı yeri nasıl azaltabilirim acaba?

Çözüm
Ayarlardan kameraya girip video kaydı kısmına girerseniz orada yazıyor zaten videoların ne kadar depolama harcadığı ona göre düşürürsünüz (4K 60FPS ise 1080p 60FPS yaparsınız örneğin).
Ayarlardan kameraya girip video kaydı kısmına girerseniz orada yazıyor zaten videoların ne kadar depolama harcadığı ona göre düşürürsünüz (4K 60FPS ise 1080p 60FPS yaparsınız örneğin).

Çözüm
Asıl depolamayı harcayan videolar zaten onların da kalitesi düşürülerek (gözle görülür fark olmuyor montaj yapılmıyor ise.) Depolama sorunu çözülebilir hocam.

Eğer fotoğrafı zoomlarsak gözle görülür farklar oluyor. Yani eski hatıra fotoğraflarında yüzümüzün blurlaşmasını kimse istemez.

Google Drive ücretli plan alıp oraya yedekleyin ben öyle yapıyorum. iCloud sacmalik hem cihazda tutuyor hem bulutta cihazdan silince buluttanda siliniyor o yüzden Drive kullanın kendiniz yükleme yapın.

iCloud planı alın birkaç gecede iCloud'a yükler hem her yerden erişirsiniz hem de yer kaplamaz. Ayarlardan ICloud'da tutu seçin ama. Aylık 40 TL.
Bende 2tb seçeneği olan varmış ama fotoğraf yedeklemesi kapalı. Onu açınca ne gibi farklar oluyor?

Geri
Yukarı