IPhone 15 Pro NFC Okunmuyor

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Arkadaşlar merhaba, fakülte girişlerinde ikide bir cüzdanı çıkarıp öğrenci kartımı okutmakla uğraşmak istemediğim için direkt telefondan yapmak istiyorum bu işlemi.

Birçok NFC Reader uygulamasını yükleyip denedim. Ne kredi kartlarım, ne de çipi bulunan başka bir kartımı okumadı. Site girişi için kullanılan şu yuvarlak NFC zımbırtısı var ya, onu da denedim onu da okumadı.

Fakat Hadi kart diye bir şey var, onu okumuştu. Telefonda mı sorun var kartlarda mı anlamıyorum. Bu NFC özelliği tam olarak nasıl çalışıyor? Telefonun doğru yerine mi okutmaya çalışıyorum acaba?

Genellikle kameranın biraz altında olur daha önce telefonu düşürdüyseniz vs. çalışmıyor olabilir. Kılıftan dolayı olabilir.
Kılıfı çıkarıp denedim ama yine olmadı. Birkaç kere düşürdüm ama üzerinde kılıf vardı, hem birkaç düşürmeden de sensör hemen bozulur mu ki? Öyle dışarıda taşlı çakıllı yolda da düşürmedim bu arada. Evin içinde düşürdüm şu ana kadar hep.

3. parti NFC uygulamaları IPhone'da çalışmıyor. Onlarda gerçek değil zaten. Kullanmanın tek yolu Apple cüzdan uygulaması, oda Türkiye'de devletimiz sağ olsun yasak.

iphoneda yok o özellik, androidde var sadece. istanbulkart yükleme yapılıyor bi de kartları okuma falan var sadece. Mesela ben iş bankası kartlarımı nfcye atayım istediğimle ödeme yapabiliyorum android telefonumdan. Ama iphoneda yok.

Geri
Yukarı