iPhone 15 vs Samsung S24

Bütçe
40.000₺

famtv

Femtopat
Daha fazla  
Telefon tavsiyesi.

Arkadaşlar merhaba. Kullanmış olduğum cihaz iPhone 12 ve yaklaşık dört senedir cihazı kullanıyorum. Telefonumu değiştirmek istiyorum ama malum fiyatlarda çok yüksek. Samsung serisinin S23 ve S24 serileri sunmuş oldukları özellik ve fiyat bakımından çok mantıklı duruyor en azından kağıt üzerinde. Onun haricinde iPhone 15 modelide düşündüklerim arasında ama fiyat olarak ciddi bir fark da var. Son olarak ikinci el iPhone 13 Pro Samsung S24 serisi ile neredeyse hemen hemen aynı fiyatta. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Kafam aşırı derecede karışık.

Hocam Samsung'a alışmak beni korkutuyor ama bir yandan da denemek istemiyor değilim. Korkum pişman olmak. Bir de IPhone'da telefon değer kaybetmiyor böyle de bir şey var. Samsung'u aldığımı varsayalım yarın satmak istesem değerinde bile satamam elimde kalır diye de düşünüyorum.

S serisi çok daha kaliteli ancak sık telefon değiştiren biriyseniz iPhone mecbur.

Telefon tavsiyesi.

Arkadaşlar merhaba. Kullanmış olduğum cihaz iPhone 12 ve yaklaşık dört senedir cihazı kullanıyorum. Telefonumu değiştirmek istiyorum ama malum fiyatlarda çok yüksek. Samsung serisinin S23 ve S24 serileri sunmuş oldukları özellik ve fiyat bakımından çok mantıklı duruyor en azından kağıt üzerinde. Onun haricinde iPhone 15 modelide düşündüklerim arasında ama fiyat olarak ciddi bir fark da var. Son olarak ikinci el iPhone 13 Pro Samsung S24 serisi ile neredeyse hemen hemen aynı fiyatta. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Kafam aşırı derecede karışık.

Abi S23 Ultra kamera ve (bence) tasarım açısından daha güzel bir telefon, ama yerinde olsam S24+ alırdım, Amazon'da şu an 42-43K civarlarında. S24+ ün kamerası çok güzel ama S23 Ultra kadar değil, S24+ avantajı 7-8 sene güncelleme alacak, S23 Ultra bir 4 sene daha güncelleme alacak diye biliyorum.

Exnos işlemcili Samsung S24 tavsiye etmiyorum. Snapdragon 8gen2 işlemcili S23 çok daha iyi olur.

İşlemcinin sadecxe özellik ve AnTuTu puanlarına bakarak çıkarım yapmam gerekirse, zaten Samsung'un ürettiği işlemciden çok bir şey beklememek lazım. Diğer özelliklerine bakmadım fakat işlemciye göre Snapdragon 8gen 2 seçilmesi daha doğru olur gibi.

İki cihaz arasından kesinlikle s24. bütçe yetiyorsa S24+ almanız daha iyi bir tercih olacaktır.

Her telefonun farklı bir kullanım amacı var. IPhone'un yonga setleri vb iyi fakat, oyun için falan kullnılmayacak bir telefon. Daha çok amaç günlük kullanım IPhone'da. Oyun falanda oynarım diyorsanız S24 kesinlikle daha iyi.

Yanlış bilgi
İşlemcinin sadecxe özellik ve AnTuTu puanlarına bakarak çıkarım yapmam gerekirse, zaten Samsung'un ürettiği işlemciden çok bir şey beklememek lazım. Diğer özelliklerine bakmadım fakat işlemciye göre Snapdragon 8gen 2 seçilmesi daha doğru olur gibi.

Her telefonun farklı bir kullanım amacı var. IPhone'un yonga setleri vb iyi fakat, oyun için falan kullnılmayacak bir telefon. Daha çok amaç günlük kullanım IPhone'da. Oyun falanda oynarım diyorsanız S24 kesinlikle daha iyi.

Yine söylüyorum. Snapdragon 8gen2 işlemcili S23 Exynos işlemcili S24'ten daha iyi olur.
Exynos işlemcili S24 ile Snapdragon 8gen3 işlemcili S24 arasında işlemciden kaynaklanan can sıkıcı farklar var.
Exynos işlemci fazla güç tüketiyor bu yüzden ekran süresi düşük ve bu yüzden telefon ısınıyor. Bir de işlemci kamera uyumsuzluğu var.
Bizzat YouTube'da karşılaştırma videoları var. Artı çip dergisinde de bu konu hakkında yazı çıktı.
Oyun için alınacak ise Snapdragon 8gen2 işlemcili S23+ öneririm ben.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Ne snapdragon sevicileri varmış arkadaş. Snapdragon'u sebepsiz yere övmeyi bırakın artık, Exynos 990 dönemi geçeli çok oldu. Güncel nesilde Exynos'un gerçek anlamda geride olduğu tek yer RT kapalı oyun performansı. Kalanında kafa kafaya, üstüne pil ömrü, güç tüketimi, ısınma ve ısınma kaynaklı throttle seviyesinde de daha iyi.

Artı -1 Eksi
Ne snapdragon sevicileri varmış arkadaş. Snapdragon'u sebepsiz yere övmeyi bırakın artık, Exynos 990 dönemi geçeli çok oldu. Güncel nesilde Exynos'un gerçek anlamda geride olduğu tek yer RT kapalı oyun performansı. Kalanında kafa kafaya, üstüne pil ömrü, güç tüketimi, ısınma ve ısınma kaynaklı throttle seviyesinde de daha iyi.
Ahahahhasdha şu yoruma yanlış bilgiden ceza vermezlerse bu forumun adaletini seveyim, bir de exynos a pil ömrü, güç tüketimi, ısıma, throttle gibi konularda daha iyi demiş gerçekten akıl alır gibi değil.

Gen 3, Exynos 2400 den cpu-gpu performansı, standby, görüntü işleme kalitesi, batarya performansı, sıcaklık hatta şebeke çekim gücü olarak bile çok daha iyi bir chipset. Zerre kadar bilginiz olmadan burada exynos iyi demeniz aşırı komik.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı