İphone 5s mi ? 5c mi?

iPhone alınmaması gerektiğinin kanıtı
DoP1aZ.jpg

İphone alınır ! Tamam türkiyede biraz pahalı ve o kadar ucuza üretiliyor olabilir. Sen bir kot pantolon alırken adamlar onu bir kumaştan 10TL'ye üretiyorlar ama sen gidip illa mavi olacak diye 100TL veriyorsun o zaman kıyafette alma.

Bende de iPhone alma. 1800 TL vereceksin adamlar sana senle daga geçer gibi çift çekirdekli 1.3 GHz frekanslı saçma sapan bir işlemci, düşük RAM, saçma sapan bir çözünürlük ve PPI değeri olan bir telefon satacaklar. Savunmaları İOS'un stabil bir işletim sistemi olmasıdır. Zaten o kadar çekirdek hızına ve RAM'e gerek yok diyorlar. 800 TL'yi telefona veriyorsan 1000 TL'yi de işletim sistemine ödersin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence iPhone 5s al. 1800 lira para vereceksin, adamlar sana sorunsuz çalışan 2 çekirdekli 1.3 GHz frekanslı güzel bir işlemci, telefonla yapacağın her şeye yeterli olan bir RAM, bazı HD ekranlardan bile daha iyi görünen retina ekranlı bir telefon satacaklar. Ayrıca dünyanın tartışmasız en akıcı, en sorunsuz mobil işletim sistemi de cabası. Verdiğin paraya pişman olmazsın.

5C ve 5S arasında kararsız kaldıysan hiç düşünmeden 5S al mis gibi kullan. Yada en iyisi iPhone 6'yı bekle.

Iphone 6 , buyuk ekran secenegi de olacak diyorlar. Hem klasik hem buyuk secenegiyle karsimiza cikacak diye okudum.
Kafani hic bir kimse karistirmasin. Ancak benim tavsiyem BIR SAMSUNG kullanicisi olarak , iphone olur. Peki neden?
Android sistem olarak cok rezil, virus kayniyor, gelen gecen uygulama yazip yukluyor. Bir sure sonra en hizli telefon sana oluyor cop. Inanilmaz performans degisikliginin yaninda uygulamalar cok hata veriyor. O yuzden Apple a yonelmeni tavsiye ederim.

Bunun yaninda maaliyetler karsilastirilmis. Dunya da en cok muhendislerine para odeyen, argesine para odeyen bi sirketin maaliyeti bu degil. Ha aletin maaliyeti 2oo dolardir, ancak arge belki 25o dolardir. Millet olarak MAALIYET e baktigimiz icin, yazilimsal olarak dusunmuyoruz asla.

Hic bir zaman iphone alamadim, ancak 2 hafta denemek icin kullandim. Inanilmaz guzel ve stabil.Ekrani cok kucuk geldi :) Sahsen 6 yi bekliyorum, buyuk ekran sunarsa apple, kesin alacagim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı