iPhone 5S Tamir Yapılır mı?

kabaktadi

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller. Dün geçirdiğim trafik kazası sonrası telefonumun ekranı üst taraftan hafif şekilde ayrıldı. Telefon çalışıyor, ekran kırık değil ama görüntü yok. Şimdi merak ettiğim şey; Orijinal olmayan parçalarla değişim yapılırsa 'Error 53' alınıyormuş ve telefon çöp oluyormuş. Ama garantisi bittiği için yetkili servis ücretli onarımını bile yapmıyor. Nasıl bir yol izlenmeli sizce?

İşinin ehli bir tamirciye götürünüz. Onlar bu gibi sorunlar karşısında ne yapacağını bilir diye düşünüyorum.

İlk olarak çok geçmiş olsun.

Benim telefonumda da aynı sorun olmuştu, evde 1 metre mesafeden beton zemine düşmüştü, ekran üst taraftan ayrıldı ve görüntü gitti. Turkcell'e götürdüm, 250 liraya garantili ekran ile değişim yaptılar. Şu an bir sıkıntı yok, dokunmatik, parmak okuyucu her şey eskisi gibi işlevini yapıyor.

Mart a kadar başka cihazla idare edebilirsen, apple garanti politikası düzenlenecek. İphone 5s sonrası cihazlarda kırık cam garanti kapsamında değişilecek.

Öncelikle verdiğiniz fikirler için teşekkürler. Mecburen dün ekran değişimini yaptırttım. Ama telefondan da soğudum, doğal olarak orijinalin yerini tutmuyor. @Tahir Algan dediğiniz gibi orta tuş sağlıklı çalışmıyor. @Mehmet Yusuf Demir garantisi bitmişti dostum.

İlk önce geçmiş olsun, benimde iPhone 5s'im duvara fırlatma sonucu ekranı yerinden çıkmış ama ekran çalışmıyordu ancak cihaz çalışıyordu. 250TL civarı bir fiyat karşılığında değiştirebiliyorsunuz ama Touch ID biraz şans işi benim cihazım 1 yıl oldu halen Touch ID çalışıyor, güvenilir bir yere götürmek yerine Apple'a götürürseniz size daha iyi yardım edebilirler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı