iPhone 6 Plus artık kasıyor

SeverusSnape.

Kilopat
Daha fazla  
3 yıldır felan iPhone 6 plus kullanıyorum. 6 ay öncesine kadar telefonumla mutluydum bir sorunum yoktu.

İOS 11 güncellemesi geldi bende herkes gibi yaptım çünkü hep derlerki telefonu en güncel haliyle tut ki performansı daha iyi olsun.

Güncelledim ve benim için dertler başladı. Önce şarj sorunu çıktı 2-3 hafta resmen şarj cebimde emiliyordu. sonra bu sorun düzeldi.(Apple'da neden böyle bir sorun ortaya atıp sonra düzelttiğinide anlamadım) neyse şimdi şarj problemim yok.

Şu an en büyük problem kasma sorunu. Menü geçişleri, mesajlaşma,internete girme,program açma.. hepsinde gözle görülür bir yavaşlama oldu. Bu bir takım haberlerde olduğu gibi iPhone 'un bir oyunu mu? yani tüketiciyi yeni ürüne yönlendirmek mi? Yoksa benim telefona ait bir problem mi anlamadım. Çünkü ben format attım olmadı, bilgisayara güncel sürümü indirip telefonu bir daha güncelledim Daha sağlıklı olması açısından ama durum hala kötü.

İnsan telefonunu güncelledi diye telefonundan soğur mu ya değiştirme gereği hisseder mi. Resmen inatlaştım abi bana bunu yaptırmaya sen karar veremessin diye.

Geçen iPhone 7 plus aldım elime arkadaşımın ve farklı hissettim. Yani iOS 10'ken iPhone 6 Plus ve iPhone 7 plus da farkı hissetmek için yüksek grafikli oyuna girmek gerekirdi diye düşünüyorum. Menüde gezip Google veya haritaya girerek açılma hızında fark hissedilmemesi lazım çok saçma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bataryayı değiştirince eski hızına kavuşur. Bunu da 129 lira + işçilik ücreti karşılığında yapabilir veya muadil bataryalar ile kendin değiştirebilirsin.

Batarya değişimi gerekiyor, Apple servisinde yapabilirsiniz veya eliniz yatkınsa Deji batarya alarak sorunu çözebilirsiniz.

İşlemci hızını CPU Z ve AIDA 64 programlarından kontrol et, yük altındayken bu dediklerimi yap. İşlemci frekansında stok hızına göre bir düşüş varsa kasıtlı olarak Apple tarafından batarya ömrünü sözde uzatmak için yapılan bir yavaşlatma meydana gelmiş olabilir. Sorunun büyük ihtimal bataryadır diye düşünüyorum.

İOS 11 güncellemesi geldi bende herkes gibi yaptım çünkü hep derlerki telefonu en güncel haliyle tut ki performansı daha iyi olsun.

Bu söz bence artık geçerliliğini tamamiyle yitirmiş durumda. Firmaların daha çok kazanma hırsı uğruna eski cihazlara yaptıkları güncellemeler ile daha çok yeni cihaz satma uğraşına girmiş durumdalar.

Sistem yada uygulama sorunsuz çalışıyorsa güncelleme yapmaktan kaçının.

Benim arkadaşta da 6+ var. iOS 11'e geçtiğinden beri sürekli donma kasma problemi yaşıyor üstelik bataryasını da değiştirdi. Başka bir sorun da olabilir, sadece belirtmek istedim.

Yeni batarya aldım bugun taktım. Eskisine göre daha iyi. Antutu testi yaptım, telefonun performansıyla antutudaki kayıtlı iphone 6 plus performansı altında kalsada, ona yakın. 80Bin civarı çıkıyor. Artık buda tatmin etmesse telefon değişikliğine gitmekten başka çare olmaz zaten zannedersem. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı