iPhone 6S telefonu şarj almıyor

kullanilmiyorr

Hectopat
Merhabalar, bugün sabah annem için 2. el iPhone 6S aldım. Adam dükkanda şarja taktığında hemen açılmıştı ve kontrol etmiştim. Daha sonra orijinal Apple kablosuyla powerbanka taktım ve 1 saat kadar bekledim. Bu esnada pil simgesi çıkıyordu ve altında şarj kablosu sembolü yanıp sönüyordu, cihaz açılmayınca hemen geri götürdüm. Adam yine şarja taktı ve 1 dakika içerisinde açıldı. Benim kablo orijinal neden ben de açılmıyor dedim ve telefonun hızlı şarj desteklemediğini, eski şarj kablolarından alıp bir daha denemem gerektiğini söyledi.

Eve gelip annemin 5S'ini şarj ettiği eski kabloyla denedim ve pil simgesi bile gelmedi. Kendi kablomla denediğimde aynı şekilde yanıp sönüyordu, ayrıca bazen hiç pil simgesi bile gözükmüyordu.

Az önce gidip düşük voltlu kablo aldım ve taktım ama yine aynı şekilde bazen pil çıkıyor, bazen hiçbir şey ekrana gelmiyor bile. Şarj soketinin bozuk olduğunu düşünmüyorum, neden kaynaklanabilir? Ayrıca telefonu geri almak istemezse itiraz etme hakkım var mı? Parayı IBAN'dan atmıştım.

Hocam cihazın soketini ince bir şey ile temizlemeyi deneyin. Dedemin telefonunda bu şekilde çözmüştük.

Hocam cihazın soketini ince bir şey ile temizlemeyi deneyin. Dedemin telefonunda bu şekilde çözmüştük.
Cihazın soketi temiz duruyor, yine dediğinizi denedim temizledim fakat durum aynı.
Ya bende de aynı sorun var. Acaba son güncelleme ile mi oldu bu durum? Apple yine bir babasızlık yapmış olabilir mi?
Yani işin garibi adamın taktığı kabloda ne ekstra var da ben de olmuyor onda oluyor. En azından açılsa belki neden şarj olmadığını anlayacağım ama hiç açılmıyor bile.

Cihazın soketi temiz duruyor, yine dediğinizi denedim temizledim fakat durum aynı.

Yani işin garibi adamın taktığı kabloda ne ekstra var da ben de olmuyor onda oluyor. En azından açılsa belki neden şarj olmadığını anlayacağım ama hiç açılmıyor bile.
Temizledim olmadı.
Normal kalite şarj aleti ile denedim olmadı.
Ablam iPhone 11 almıştı, yanında güzel bir şarj aleti almıştı, o da etmedi.

Temizledim olmadı.
Normal kalite şarj aleti ile denedim olmadı.
Ablam iPhone 11 almıştı, yanında güzel bir şarj aleti almıştı, o da etmedi.
Telefonu açmayı başardım sonunda, bu aksesuar desteklenmiyor olabilir diyor, neyden kaynaklanıyor acaba bir çözebilsem.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı