iPhone 8'de iOS 16'ya geçtikten sonra dokunmatik çalışmıyor

görkemsp

Kilopat
Daha fazla  
iOS 16 geçtim fakat telefonun ekran dokunmatiği calışmıyor. Sadece aşağı yukarı menüsü acılıyor ana menü calışmıyor dokunmatik ne denesem olmadı telefonu kapatamıyorum bile kapanmıyor telefon. Tamir görmedi hiç ekran filan orijinal.

Konu ile çok alakalı değil ama bataryanız ne durumda hocam ?
2018 Haziran ayında aldığım iPhone 8'i Mart 2022'ye kadar aynı pil ile kullandım ve %73'e düştü. Pil değişimini yaptım bugün ise %85. Pil eriyor resmen. Telefonu Whatsapp, mail ve aramalar dışında neredeyse kullanmıyorum bile + yıllardır düşük güç modu açık kullanırım. iOS 14.8.1 ile kullanıyorum.

Konu ile çok alakalı değil ama bataryanız ne durumda hocam?
2018 Haziran ayında aldığım iPhone 8'i mart 2022'ye kadar aynı pil ile kullandım ve %73'e düştü. Pil değişimini yaptım bugün ise %85. pil eriyor resmen. Telefonu WhatsApp, mail ve aramalar dışında neredeyse kullanmıyorum bile + yıllardır düşük güç modu açık kullanırım. iOS 14.8.1 ile kullanıyorum.

Hacı o sıkıntı bende de var orijinal magzasından aldım pili yine 1 gün anca dayanıyor pili.

Konu ile çok alakalı değil ama bataryanız ne durumda hocam ?
2018 Haziran ayında aldığım iPhone 8'i Mart 2022'ye kadar aynı pil ile kullandım ve %73'e düştü. Pil değişimini yaptım bugün ise %85. Pil eriyor resmen. Telefonu Whatsapp, mail ve aramalar dışında neredeyse kullanmıyorum bile + yıllardır düşük güç modu açık kullanırım. iOS 14.8.1 ile kullanıyorum.
Güç tasarrufu modu batarya sağlığını bozuyor. 1 ay %15 düştü o yüzden.

Hocam güncellemeyi nasıl yaptınız? Temiz kurulum yapın bence iTunes üzerinden. Belki hatalar çakışmıştır.

Hacı telefondan yaptım ana menü calışmıyor bir anda oldu. Kapatamıyorumda şarjın bitmesini bekliyorum. Belki düzelir.

Güç tasarrufu modu batarya sağlığını bozuyor. 1 ay %15 düştü o yüzden.

Ben kullanmıyorum güc modunu aldım alalı malul güncelleme geldikce bataryası yetmiyor. Eski kaç sene oldu alalı 4 senesi var.

iOS 16 geçtim fakat telefonun ekran dokunmatiği calışmıyor. Sadece aşağı yukarı menüsü acılıyor ana menü calışmıyor dokunmatik ne denesem olmadı telefonu kapatamıyorum bile kapanmıyor telefon. Tamir görmedi hiç ekran filan orijinal.

Hocam iOS 16 da çoğu modelin dokunmatiği gitti 11, 8, X gibi. Eski sürüme yükleyebilirseniz yükleyin, yine güncelleme getirirlerse olur belki.

Güç tuşu ve ses kapama tuşuna basılı tutun. Bir de böyle deneyin düzelecek mi bakalım?

Baskan sos modu baslıyor öyle yapınca olmuyor.

Hocam iOS 16 da çoğu modelin dokunmatiği gitti 11, 8, X gibi. Eski sürüme yükleyebilirseniz yükleyin, yine güncelleme getirirlerse olur belki.

Eski sürümü indiremiyorum keşke güncellemeseydim iOS 15 dönemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı