iPhone 8'den Mi8'e geçilir mi?

Berk.Aydemir

Hectopat
Başlıkta da belirttiğim gibi bu 2 telefon arasında kaldım. Şu an elimde iPhone 8 64GB var henüz 2 hafta oldu alalı yani telefonu sıfır fiyatına yakın bir fiyata satabilirim.

Telefondan memnunum ancak bataryası gerçekten çok düşük. Elimde iPad 4. Nesil var onun şarj aletiyle biraz da olsa hızlı şarj oluyor ancak yakında iPad’de gidecek yani kutu içinden çıkan 5V-1A şarj aleti ile başbaşa kalacağım.

Hafıza yeterli gibi görünebilir ancak ben 2 yıl boyunca telefonu değiştirmeyi planlamıyorum yani 2 yılda 64GB hafıza yetersiz kalacak bana. Xiaomi tarafında 128GB hafıza var bu bana yeter.

Xiaomi Mi 8’in kamerası beni tatmin eder mi bunu bilmiyorum kullananlar var ise deneyimlerini paylaşırlarsa çok mutlu olurum. Video tarafında iPhone 4K 60FPS çekerken Xiaomi 4K 30FPS çekiyor bu da benim için bir eksi çünkü sürekli video çeken birisiyim. Performansa gelince iPhone 8’de gerçekten çok güçlü bir işlemci var ancak oyunlarda 4.7” ekran boyutu sebebiyle hiçbir şekilde bu performansı verimli bir şekilde alamıyorum.

Evde bir adet Xiaomi Mi 6 128GB Seramik model var babam kullanıyor ve son derece memnun ancak benim telefonumun kamerası çok daha iyi çekiyor Mi 6’dan.

Sizce iPhone 8’i satıp Mi 8 almak mantıklı mı olur yoksa bir hata mı olur?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı