iPhone fotoğraflar çok yer kaplıyor

Nev3rMindr

Hectopat
iPhone 11 64 GB fotoğraflar 61.9 GB yer kaplandığı söyleniyor fakat benim telefonumda 1500 adet fotoğraf var. Daha öncelerinde böyle değildi yine 1450 fotoğraf civarında fakat sonradan bu kadar yer kaplandığı söyleniyor. Sebebi nedir, ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• IMG_8199.png
    IMG_8199.png
    143,1 KB · Görüntüleme: 79
iOS 16.5.1 sürümünü kullanıyorum.

Şu anda şu şekilde.

Telefonunuzda fazla video var mı?
Mesela ekran videoları, ağır çekim videoları, yüksek kalitede çekilmiş videolar buna sebep olabilir.
Fotoğraflar uygulamasında bir fotoğraf veya videoya tıklayıp "i" ikonuna basıp boyutuna bakmanızı tavsiye ederim.

Bu arada iCloud+ kullanmanızı da tavsiye ederim, fotoğraflarım 45GB yer kaplıyor fakat iCloud'a yüklendikten sonra telefonda yalnızca 1 ila 2 GB arası yer kaplıyor. (İstiyorsanız tabii.)

Son düzenleme:
Mesela ekran videoları, ağır çekim videoları, yüksek kalitede çekilmiş videolar buna sebep olabilir.
Fotoğraflar uygulamasında bir fotoğraf veya videoya tıklayıp "i" ikonuna basıp boyutuna bakmanızı tavsiye ederim.

Bu arada iCloud+ kullanmanızı da tavsiye ederim, fotoğraflarım 45GB yer kaplıyor fakat ICloud'a yüklendikten sonra telefonda yalnızca 1 ila 2 GB arası yer kaplıyor. (İstiyorsanız tabii.)

Aslında fazla video da yok fakat bir kontrol edeyim iCloud+ alabilirim tavsiyeniz için teşekkürler

Bu arada iCloud+ kullanmanızı da tavsiye ederim, fotoğraflarım 45GB yer kaplıyor fakat iCloud'a yüklendikten sonra telefonda yalnızca 1 ila 2 GB arası yer kaplıyor. (İstiyorsanız tabii.)
Şuan uzun olan videolarımın hepsini sildim bi anda bu hale geldi bi hata vs olduğunu düşünüyorum :D

Dosya Ekleri

• IMG_8201.png
    IMG_8201.png
    141,5 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleme:
Aslında fazla video da yok fakat bir kontrol edeyim iCloud+ alabilirim tavsiyeniz için teşekkürler

Şuan uzun olan videolarımın hepsini sildim bi anda bu hale geldi bi hata vs olduğunu düşünüyorum :D
şu an ben de aynı sorundan muzdaribim sorun geçti mi geçtiyse yardımcı olabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı