iPhone Ödeme Yönteminiz Reddedildi Sorunu

vrundula

Kilopat
Yer
Toronto
Daha fazla  
Meslek
Statistician
Merhaba dostlarım. Yaklaşık 3 hafta önce 1.29 TL’ye bir zil sesi satın aldım. Bu zil sesini alırken kendi banka kartımı tanımladım ve ödemeyi gerçekleştirdim. Ödeme gerçekleştikten 1 hafta sonra hiçbir uygulama indiremez ve hiçbir uygulama güncelleyemez hale geldim. Sürekli ‘ödeme yönteminiz reddedildi, fatura bilgilerinizi güncelleyin.’ hatasını almaya başladım. 3 farklı kart denedim içerisinde satın aldığım ses dosyasının fiyatının üzerinde miktar bulunan. Fakat kartları kabul etmedi. Bu sorunun çözümü nedir ? Yardımcı olabilecek olan veya daha önce bu sorun başına gelip bu sorunu çözenler var ise yardımcı olurlarsa müteşekkir olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Banka kartını normal şartlarda kabul etmez ama nasıl kabul ettide satın aldınız anlayamadım. Kredi kartı eklemeniz gerekmekte eğer eklemeye çalıştığınız kartlarda banka kartıysa yine kabul etmez. Tavsiye banka kartı değilde bakiyeli bir kredi kartıyla ödemeyi yapmanız hiç biri olmaz ise mobil ödeme yaparak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Banka kartını normal şartlarda kabul etmez ama nasıl kabul ettide satın aldınız anlayamadım. Kredi kartı eklemeniz gerekmekte eğer eklemeye çalıştığınız kartlarda banka kartıysa yine kabul etmez. Tavsiye banka kartı değilde bakiyeli bir kredi kartıyla ödemeyi yapmanız hiç biri olmaz ise mobil ödeme yaparak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Kartımı tanımladığımda hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım ve zil sesini kullandım. Telefon numarası girdim 3-4 tane operatörü Turkcell olan yine kabul etmedi. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Telefonu sıfırlayıp yeni Apple kimliği oluşturursam hata ortadan kalkar mı?

Kartımı tanımladığımda hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım ve zil sesini kullandım. Telefon numarası girdim 3-4 tane operatörü Turkcell olan yine kabul etmedi. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Telefonu sıfırlayıp yeni apple kimliği oluşturursam hata ortadan kalkar mı?
Hayır telefonu sıfırlarsan bütün uygulamaları kaldırıp tekrar yeni açtığın Apple kimliği ile indirmen gerekir ki bu işlemi telefonu sıfırlamadan da yapabilirsin fakat zil sesini kullanamazsın.

Lakin ödemeyi almış olması gerekli ben sürekli App Store üzerinden birşeyler aldığım için Bilgi sahibiyim konuda ama böyle bir sorunu yaşadığımda farklı bir kredi kartı girip sorunu hallederdim. Birde iTunes üzerinden ödeme yapmayı deneyin yada yeni girdiğiniz kredi kartı ile App Store dan 0.59₺ fiyatında uygulamalar var onu alıp ödemeyi deneyin bakalım kabul edecek mi? Birde eklemeye çalıştığınız kredi kartları internet bankacılığına açık mı?

Hayır telefonu sıfırlarsan bütün uygulamaları kaldırıp tekrar yeni açtığın Apple kimliği ile indirmen gerekir ki bu işlemi telefonu sıfırlamadan da yapabilirsin fakat zil sesini kullanamazsın.

Lakin ödemeyi almış olması gerekli ben sürekli App Store üzerinden birşeyler aldığım için Bilgi sahibiyim konuda ama böyle bir sorunu yaşadığımda farklı bir kredi kartı girip sorunu hallederdim. Birde iTunes üzerinden ödeme yapmayı deneyin yada yeni girdiğiniz kredi kartı ile App Store dan 0.59₺ fiyatında uygulamalar var onu alıp ödemeyi deneyin bakalım kabul edecek mi? Birde eklemeye çalıştığınız kredi kartları internet bankacılığına açık mı?

Evet denediğim tüm kartlar yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere internet bankacılığına açık. Satın alma geçmişine girdiğimde ekteki gibi bir görünüm oluşuyor. Parayı çekmemiş olsa zil sesini kullanamazdım diye düşünüyorum. ITunes üzerinden de denedim lakin sonuç aynı.

Ve ekran görüntüsü aldıktan sonra farkettim zil sesinin satın alınma tarihi 16 Aralık. Oysa ki ben o zil sesini 2 ya da 3 hafta önce almıştım.

Dosya Ekleri

• E8FCE7A9-BF03-468F-9AE7-59D0CA9B8E6C.png
    E8FCE7A9-BF03-468F-9AE7-59D0CA9B8E6C.png
    37 KB · Görüntüleme: 661
Merhaba dostlarım. Yaklaşık 3 hafta önce 1.29 TL'ye bir zil sesi satın aldım. Bu zil sesini alırken kendi banka kartımı tanımladım ve ödemeyi gerçekleştirdim. Ödeme gerçekleştikten 1 hafta sonra hiçbir uygulama indiremez ve hiçbir uygulama güncelleyemez hale geldim. Sürekli ‘ödeme yönteminiz reddedildi, fatura bilgilerinizi güncelleyin.' hatasını almaya başladım. 3 farklı kart denedim içerisinde satın aldığım ses dosyasının fiyatının üzerinde miktar bulunan. Fakat kartları kabul etmedi. Bu sorunun çözümü nedir? Yardımcı olabilecek olan veya daha önce bu sorun başına gelip bu sorunu çözenler var ise yardımcı olurlarsa müteşekkir olurum.

Bende de aynı sorun var çözebildiniz mi?

Hatalı faturayı nasıl ayırt edeceğim?
En üstte ödeme beklemede şeklinde bir fatura zaten göreceksiniz.

Bu fatura görünmüyor ise App Store hesabı değişmiştir.

Bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için telefonu sıfırlayın ve yeni bir App Store hesabıyla telefonu tekrar kurun.

En üstte ödeme beklemede şeklinde bir fatura zaten göreceksiniz.

Bu fatura görünmüyor ise App Store hesabı değişmiştir.

Bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için telefonu sıfırlayın ve yeni bir App Store hesabıyla telefonu tekrar kurun.

Önceden baktığımda beklemede yazıyordu ama şimdi baktığımda göremiyorum.

Geri
Yukarı