iPhone pil ömrünü iyi durumda tutmak için ne yapılmalı?

Hızlı düşüyor. Nasıl kullandınız bugüne kadar?

İyileştirilmiş pil şarjını açın, sadece orijinal adaptör ve orijinal şarj kablosu kullanın.
Bunun dışında yapabileceğiniz hiç bir şey yok.
Güç tasarrufu modu kesinlikle pil sağlığını etkilemiyor. 11 Pro Max kullanıyorum sürekli güç tasarrufunda 1.5'senede pil sağlığı %83'den %82'ye düştü sadece.
Ya arkadaşlar bir şey soracağım. Bir çok kişi eğer en son yüklediğin iOS sürümün stabilse daha yeni güncelleme yapma diyor telefonun sağlığı için. Biliyorsunuz, Apple yavaşlatıyor cihazları.
Ben de aynı şeyi yapıyorum ama yazılım güncellemesi yapmadığım zamanlar WhatsApp'ta çok kötü bir sorun ortaya çıkıyor. Gelen mesajlar ve bildirimleri, WhatsApp'ı açmadığım sürece bana iletilmiyor. Yani birisi bana mesaj atınca o mesaj hemen iletilmiyor bana, bildirim de gelmiyor. WhatsApp uygulamasına girince haberim oluyor mesajdan. Bu yazılım güncellemesi yapmadığım zamanlar oluyor. Bunu nasıl çözebilirim ki?

Ya arkadaşlar bir şey soracağım. Bir çok kişi eğer en son yüklediğin iOS sürümün stabilse daha yeni güncelleme yapma diyor telefonun sağlığı için. Biliyorsunuz, Apple yavaşlatıyor cihazları.
Ben de aynı şeyi yapıyorum ama yazılım güncellemesi yapmadığım zamanlar WhatsApp'ta çok kötü bir sorun ortaya çıkıyor. Gelen mesajlar ve bildirimleri, WhatsApp'ı açmadığım sürece bana iletilmiyor. Yani birisi bana mesaj atınca o mesaj hemen iletilmiyor bana, bildirim de gelmiyor. WhatsApp uygulamasına girince haberim oluyor mesajdan. Bu yazılım güncellemesi yapmadığım zamanlar oluyor. Bunu nasıl çözebilirim ki?
Düşük güç modunu zorunlu hallerde kullan kesinlikle sürekli açık kalmasın %80 olayı da kolpa telefonu %100 olduğu zaman şarjdayken çek %20'nin altına çok düşürmeden şarja tak.

• 20-80 pil döngüsüne olabildiğince dikkat etmek. En azından alt limiti yapmaya çalış. Malum herkes 80 şarj ile dolaşmak istemeyebilir.
  • Şarjda kullanmamalısın.
  • Ve en önemlisi, sıcaklık. Pili olumsuz etkileyen en büyük sebep sıcaklıktır. Telefonları olabildiğince ideal sıcaklıklarda tutmak gerekir. Telefonu uzun süreli ısındıran hareketlerden kaçınmak gerek, veya bu tür durumlara mecbursak, telefonu soğuması için 5-10 dakika kadar dinlendirmemiz gerek.
Bunlar kolpa falan değil ayrıca. Buna kolpa demek, kimya ve fiziği reddetmekle eşdeğer bir şey.
Arkadaşlar sizin bir çözüm fikriniz var mıdır buna?

Sorun WhatsApp ile ilgili. Yazılım güncellemesi yapmanıza gerek yok uygulamaya gelen güncellemeler çözecektir.

Sorun WhatsApp ile ilgili. Yazılım güncellemesi yapmanıza gerek yok uygulamaya gelen güncellemeler çözecektir.
Yok hocam ya bence WhatsApp ile ilgili değil. Bir kere daha böyle olmuştu birkaç hafta devam etmişti. Telefona restart attım, WhatsApp'ı silip yükledim, her şeyi yaptım ama en son bir baktım yazılım güncellemesi var. Onu yaptım düzeldi.

Yok hocam ya bence WhatsApp ile ilgili değil. Bir kere daha böyle olmuştu birkaç hafta devam etmişti. Telefona restart attım, WhatsApp'ı silip yükledim, her şeyi yaptım ama en son bir baktım yazılım güncellemesi var. Onu yaptım düzeldi.

Peki denemediyseniz son çare olarak:
WhatsApp'ı arka planda kapatıp. Ayarlar-WhatsApp- bildirimler ayarını aç kapa yapıp yeniden başlatıp öyle deneseniz?
Olmazsa mecbur yazılım güncellemeniz gerek.

Erişilebilirlik ayarlarından hareketi azalt ve çapraz soluk geçişleri yeğle seçeneklerini etkin yapılmalı. Ekran ve metin puntosu seçeneklerinden saydamlığı azalt etkin olmalı. Daha sonra beyaz noktayı azalt %80'a sabit olacak şekilde tutulmalı ve otomatik parlaklık açık olarak kullanırsanız uzun süre gideri vardır. Duvar kâğıdının siyah renkte kullanımı da daha iyi sonuç gösterebilir.

Erişilebilirlik ayarlarından hareketi azalt ve çapraz soluk geçişleri yeğle seçeneklerini etkin yapılmalı. Ekran ve metin puntosu seçeneklerinden saydamlığı azalt etkin olmalı. Daha sonra beyaz noktayı azalt %80'a sabit olacak şekilde tutulmalı ve otomatik parlaklık açık olarak kullanırsanız uzun süre gideri vardır. Duvar kâğıdının siyah renkte kullanımı da daha iyi sonuç gösterebilir.
Yani açıkçası böyle bir telefon kullanıp da her ayardan kısmak içime sinmiyor hiç.
İlerde belki dediklerinizi uygularım ama, teşekkür ederim öneriler için.

Yani açıkçası böyle bir telefon kullanıp da her ayardan kısmak içime sinmiyor hiç.
İlerde belki dediklerinizi uygularım ama, teşekkür ederim öneriler için.
Tabii siz bilirsiniz önerdiğim ayarlar Apple cihazlar için performans ve pil sağlığı açısından uygulanması gereken altın ayarlardır. Rica ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı