iPhone X vs. XR

Rovou

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 AN515-46
Ryzen 7 6800H
1x 16GB DDR5 SK Hynix Ram
Nvidia RTX3050 Ti
Micron 3400 512 GB M2.NVMe + Samsung 970 EVO Plus 1TB SSD
Windows 11 Pro / Hackintosh MacOS Ventura
Meslek
Memur
2 ay sonra telefon alacağım ve 7000 TL gibi bi bütçe var. Normalde Mate 20 Pro veya yeni çıkacak Galaxy S10 serisi beklenebilirdi ancak parayı ben vermeyeceğim ve parayı sağlayacak kişinin sadece iPhone demesinden mütevellit X ve XR arasında Kaldım. Eğer Xiaomi'nin o fiyatta bir cihazı olsa kesin onu alırdım ama mecbur bunlara kaldık.

x'in sevdiğim özellikleri;
-Oled Ekran
-Portre modu ve 2x yaklaştırma 2. kameradan dolayı daha başarılı
x'in bana göre kötü yanları;
-Apple nin deneme cihazı gibi geliyor bana X
-A11 Bionic LPDDR4 Oluşu
-OLED titreşimi

Xr'nin sevdiğim özellikleri;
-büyük ekran
-A12 bionic
-LPDDR4x
-G11P MP4 GPU
-güzel renkler
-2942 mAh batarya
XR'nin sevmediğim özellikleri;
-LCD ekran
-Tek kamera
-Portre modu sadece insanlar üzerinde çalışıyor
-3.5mm dönüştürücü kutu içeriğinde yok

İki cihazında en büyük sıkıntısı hala kutu içeriğinden hızlı şarj çıkmaması.

Yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler.

FB_IMG_1548881338875.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen aya kadar X , şuanda mate20lite kullanan biri olarak yeni çıkan iphonelar arasında kesinlikle XR diyorum.

Why XR ? Dersek.
En yüksek perfromans (XS Ailesi ile aynı işlemci fakat ekran çözünürlüğü sebebi ile cihaz daha hızlı)
En iyi batarya perfromansına sahip iphone.
X den iyi kamera XS ailesi ile aynı sadece 2. kamera yok onu da çok çok çok kullanmıyoruz ve ana kamerası dediğim gibi daha gelişmiş + olarak insanlar üzerinde portre modu çalışıyor.
LCD Ekran , kırılırsa değişim fiyatı daha uygun , A kalite yani yansanayi ekranları bulmak ve değiştirmek de daha uygun olacaktır fakat diğer tarafta hep pahalı olan OLED ekran var.

X 5,8 inch ve ele tam oturan bir cihaz , XS Max ise gerçekten büyük XR ise ortasında elinize alıp demekte fayda var teknolojik yapı dışarısında elinize nasıl oturdugunuza bakmalısınız.

X den Mate20 lite a geçtiğimi söylemiştim 6.3inch çentikli bir ekran var ve bana X e göre çok daha güzel geldi.

Yani XR da 2. kamera dışında herşey daha iyi , 2. kamera çokmu mühim ? çok mu porte mod çekiyorsunuz o zaman X alın. Ben olsam XR alır geçerim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı