IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11
Merhaba, yaklaşık 5-10 dakika önce hiç mavi ekran yemediğim bilgisayarımda bu hatayı aldım. Windows 11 kullanıyorum.
minidumb

Bilgisayarınızda kaç GB RAM var? Aldığınız hata RAM hatası kaynaklı. Memtest86 ile test yapın.

Bilgisayarınızda kaç GB RAM var? Aldığınız hata RAM hatası kaynaklı. Memtest86 ile test yapın.

Tek slot 16 GB DDR5 RAM kullanıyorum.

Dediğim gibi Windows 11 ile alakalı bug olabilir ama test yapın isterseniz.

Testi yapabileceğim USB bellek yanımda yok maalesef alternatif bir test programı var mı?

1684697902834.png

Böyle bir program buldum ne kadar işe yarar bilmiyorum ama test yaptıktan sonra hata vermedi.

Ek olarak Windows'un kendi RAM Tester'ını kullandım ve yine hata bulmadı.

Son düzenleme:
Eğer ramlerin sağlam ise windows 10'a dön. Çünkü windows 11'de ben de bu hatayı sık sık alıyorum. Sanırım sürücü ile ilgili. Bende güncelleyice düzelmedi ama sen bir dene. Evet. Windows 11 bug'ı olabilir.

Eğer RAM'lerin sağlam ise Windows 10'a dön. Çünkü Windows 11'de ben de bu hatayı sık sık alıyorum. Sanırım sürücü ile ilgili. Bende güncelleyice düzelmedi ama sen bir dene. Evet. Windows 11 Bug'ı olabilir.

Bilgisayarımın sürücüleri Windows 10'da sorun çıkartıyor. Yeni nesil bilgisayar alayım dedim sürücleri sorun çıkartmaya başladı.

Bilgisayarımın sürücüleri Windows 10'da sorun çıkartıyor. Yeni nesil bilgisayar alayım dedim sürücleri sorun çıkartmaya başladı.
Windows 10'da daha eski sıkıntısız olan sürücüleri yükleyebilirsiniz. Ama karar size kalmış. Anlık bir windows 11 bugı bence.

Windows 10'da daha eski sıkıntısız olan sürücüleri yükleyebilirsiniz. Ama karar size kalmış. Anlık bir Windows 11 bugı bence.

Bende öyle düşünüyorum. Sadece 1 kere yaşadım o da dün gece oldu. Şu an herhangi bir kısıntı yok gibi duruyor. Oyunlarda veya tarayıcıda gezerken bir sorunla karşılaşmadım.

@claus

Son düzenleme:
Bende öyle düşünüyorum. Sadece 1 kere yaşadım o da dün gece oldu. Şu an herhangi bir kısıntı yok gibi duruyor. Oyunlarda veya tarayıcıda gezerken bir sorunla karşılaşmadım.

@claus
Ekran kartların yanlış yüklü. DDU ile sil ve doğru şekilde yükle.

Geri
Yukarı