İş ağırlıklı laptop önerisi

Bütçe
50-55k

tahacld

Hectopat
Daha fazla  
  • Ekran kalitesi %100sRGB ve muadilleri (min 90 Hz olacak)
  • Güçlü işlemci ( h serisi- Intel Core Ultra 7, Intel 13-14. nesil i7 vs.)
  • Batarya ömrü en azından 5-6 saat giden.
  • Ekran kartı olmasa da olur.
  • Tercihen 16inç ve üzeri - 15 inç aşağısı kesinlikle olmaz)
  • Obsesif olduğum nokta şu: Fan sessiz olsun hatta fan günlük işlerde devreye bile girmesin.
Mühendislik uygulamları kullandığım için macOS istemiyorum.
Film, makale, YouTube vs. basit işlerin yanı sıra ağır grafik gereksinimi istemetemeyen mühendislik uygulamaları kullanılacak.
Laptopu sık taşıyacağım için bataryası iyi dayanacak.
Bu istediğim özelliklerdeki çoğu laptop 13-14 inç boyutlarında fakat ekranları çok küçük olduğu için rahat çalışamıyorum. Bu sebeple 15, 6inç ve üzeri tercihim.
Bütçe: 50-55 bin TL.

Bu özellikte pek laptop bulamadım. Intel Core ultralar yaygınlaşırsa veya Snapdragon X işlemcileri piyasaya gelse belki seçenekler oluşur.

Tavsiyelerinizi bekliyorum. Sevilmeyen müşteri :D

Kriterlerinizde cihaz bulmak bir tık sıkıntı oldu. (Attığım cihazların paneli %100sRGB olduğuna net bilgi ulaşamadım)
Açıkçası bu cihazlar yeni. Msi Prestige hakkında dürüst olmak gerekirse daha önce incelemelere filan bakmadım. Kriterlerinize uyuyor diye attım. Siz detaylı araştırmasını yapın.

Bu cihazı ben şahsen beğeniyorum 14 inç olmaz demişsiniz ama yine atayım dedim.

https://www.akakce.com/laptop-noteb...ssd-rtx4060-16-notebook-fiyati,620915915.html

Pil ömründen feragat edeyim ekran kartım olsun derseniz.

Taşımak için süper bir bilgisayarmış. Fakat ekran bilgileri sitesinde bile eksik. 60hz ekrana bu bütçeyi ayırmak istemiyorum.
İşlemci olarak da bir tık eski.

Teşekkür ederim.👍

Kriterlerinizde cihaz bulmak bir tık sıkıntı oldu. (Attığım cihazların paneli %100sRGB olduğuna net bilgi ulaşamadım)
Açıkçası bu cihazlar yeni. Msi Prestige hakkında dürüst olmak gerekirse daha önce incelemelere filan bakmadım. Kriterlerinize uyuyor diye attım. Siz detaylı araştırmasını yapın.

Bu cihazı ben şahsen beğeniyorum 14 inç olmaz demişsiniz ama yine atayım dedim.

https://www.akakce.com/laptop-noteb...ssd-rtx4060-16-notebook-fiyati,620915915.html

Pil ömründen feragat edeyim ekran kartım olsun derseniz.
MSI Prestige Evo serisi kafamı bulandıran seri. 60 hz ekran koymasalar direkt alır geçerdim.

Asus ZenBook 14-ux3405 cihaz güzel. 2 tane eksisi var sadece. Ekran 60 hz ve boyutu.

ThinkBook-16p-g4 bu cihazı sevdim. Ekranı istediğim gibi ve ses kartı da çok iyi. Keşke bu serilerde ekran kartsız cihazlar da yapsalar. Hem fiyat düşer hem batarya süresi uzar. Fakat cihaz hoşuma gitti. Listeme alıyorum. Şimdilik buna yakınlık hissettim. Aklımdaki şüphe i9 13. nesil işlemci günlük işlerde ısınır ve fan çılgınlar gibi ses yapar mı acaba. Araştırayım biraz.

Teşekkür ederim. @Senyör Kesada

Son düzenleme:
Aklımdaki şüphe i9 13. nesil işlemci günlük işlerde ısınır ve fan çılgınlar gibi ses yapar mı acaba. Araştırayım biraz.
Huawei cihazların i9 ile testini izlemiştim. Sıcaklıkları iyiydi rahatsız edecek seviyede fan sesi de olmadığı belirtilmişti.

Geri
Yukarı