İş döngüsü kırılabilir mi?

Hocam peki haftada 6 gün çalışan insanlar 5 gün çalışanlardan fazla para kazanıyor mu?
Bence yazık yani haftada hiçbir insan 6 7 gün çalışmamalı.
Hayır aynı Asgari ücret zaten bu Osmanlıdan beri var hatta her ülkede böyle desem yanlış olmaz takvimden dolayı Cumartesiye kadar insanlar çalışır pazar dinlenir maalesef bu döngüyü kırmak artık imkansız özellikle Türkiye de bence Pc programcılığı okuyup yada Bilgisayar adına yazılım öğrenip Freelance çalışın en mantıklısı en azından kimseye gebe kalmazsınız ağız kokusunu çekmezsiniz kimsenin aşağılanmazsınız en güzeli benim tavsiyem sana bu yönde.

Hayır aynı asgari ücret zaten bu Osmanlı'dan beri var hatta her ülkede böyle desem yanlış olmaz takvimden dolayı cumartesiye kadar insanlar çalışır pazar dinlenir maalesef bu döngüyü kırmak artık imkansız özellikle Türkiye de bence PC programcılığı okuyup ya da bilgisayar adına yazılım öğrenip freelance çalışın en mantıklısı en azından kimseye gebe kalmazsınız ağız kokusunu çekmezsiniz kimsenin aşağılanmazsınız en güzeli benim tavsiyem sana bu yönde.

Hocam yüksek ihtimalle yazılımla ilgili bir bölüm okuyacağım umarım başarabiliriz.

Kırarsın hatta âlâsını yaparsın ama herkes finansal özgürlüğe ulaşamaz, ulaşmamalı da zaten. Şu an için çoğu alanda fiziksel iş gücü gerekli. Herkesin 3 sülaleyi doyuracak kadar parası olduğunu düşünsene. Kimsenin kimseye ihtiyacı kalmaz. Kurulu kapitalist düzenin çıkar ilişkisi bozulur.

@RinDoChi sosyal medya hariç katılıyorum çünkü Türkiye'de ünlü olup gelir elde etmek kolay.
En mantıklısı bence İnfluncer olmak yada Freelance çalışmak sanayi köşelerinde tekstilte restorantlarda sürünmek yerine en mantıklısı budur diye düşünüyorum yada alım satım yapabilirsiniz buda bir tavsiye.

Hocam yüksek ihtimalle yazılımla ilgili bir bölüm okuyacağım umarım başarabiliriz.
Hocam 2 Yıllık PC programcıları bile Freelance çalışıp güzel bir gelir elde ediyor okuyun hocam cidden özellikle bilgisayar üzerine okumanız ciddi fayda getirir size hem işe gitme derdiniz olmaz hem metrodaki otobüsteki minibüsteki insanları görmezsiniz mis gibi aylık 30 k geliriniz veya 25 k geliriniz bile olsa mis başlangıç seviyesi bir yazılımcı için birde Freelance dünya varmış dersiniz abartmıyorum.

E-ticaret gibi mi?
Yoksa ev araba arsa gibi mi?
Hocam e ticaret gibi desem daha mantıklı olur sanırım ben eski oyun hesaplarımı satarak 5000 TL gelir elde etmiştim pasif gelir oynamıyordum da :)

Hocam 2 yıllık PC programcıları bile freelance çalışıp güzel bir gelir elde ediyor okuyun hocam cidden özellikle bilgisayar üzerine okumanız ciddi fayda getirir size hem işe gitme derdiniz olmaz hem metrodaki otobüsteki minibüsteki insanları görmezsiniz mis gibi aylık 30 k geliriniz veya 25 k geliriniz bile olsa mis başlangıç seviyesi bir yazılımcı için bir de freelance dünya varmış dersiniz abartmıyorum.

Sabahları en nefret ettiğim şey otobüs ve metro ne yazikki gün içinde ikisini de kullanmak zorunda kalıyorum.

@ACExACE sayılır. Bahsettiklerim belli ekonomik plana bağlı olan ülkeler için geçerli ki çoğu ülke bu mekanizma ile çalışıyor.

@Shadownight tabii ki. Ticaret, Home-Office sistemleri, Influncerlık, ... Daha sayabiliriz. Burada ki kilit nokta pazarlama alında. Söyle düşün; Youtuber olarak adlandırdığımız şahıslar bile kendi videolarını pazarlıyor aslında. Reklam ve tercih edilebilirlik çok önemli. İlerleyen seviyelerde ise kurumsal bir hale geldiğin zaman döngü kırılmış olur.

Sabahları en nefret ettiğim şey otobüs ve metro ne yazikki gün içinde ikisini de kullanmak zorunda kalıyorum.
Hocam gerçekten bende etimle kemiğimle nefret ediyordumki şükürler olsun stajım bitti o korkunç yerden kurtuldum çok mobbing uyguluyorlardı ki bu her iş yerinde böyle o yüzden Freelance yada İnfluncerlik en iyisi en azından millet seni aşağılamıyor yapamadığın iş için küfür yemiyorsun daha çok örnek verebilirim böyle özellikle Türkiyede saygı denen şey o ne yeniyor mu tarzında artık.

@ACExACE sayılır. Bahsettiklerim belli ekonomik plana bağlı olan ülkeler için geçerli ki çoğu ülke bu mekanizma ile çalışıyor.

@Shadownight tabii ki. Ticaret, Home-Office sistemleri, Influncerlık, ... Daha sayabiliriz. Burada ki kilit nokta pazarlama alında. Söyle düşün; Youtuber olarak adlandırdığımız şahıslar bile kendi videolarını pazarlıyor aslında. Reklam ve tercih edilebilirlik çok önemli. İlerleyen seviyelerde ise kurumsal bir hale geldiğin zaman döngü kırılmış olur.
Kesinlikle size katılıyorum hocam bu döngüyü gerçekten kırmak lazım sosyal yaşam kalmıyor birde kendinize basamak kurmak zorundasınız birazda eğer aile evinde yaşıyorsanız ve bu işleri yapacaksanız sizden kralı yok eğer ailenizde tabi sizi yargılamıyorsa.

Karşıma çıkan bir videodan fark ettiğim kadarıyla çevremde çoğu kişinin gerek çalışan tanıdıklarım gerek aileleri sabah kalk işe git eve gel yemek ye telefon oyna film/dizi tarzı şeyler izle uyu günü tekrarla diye günleri geçiyor bu döngüyü kırabilmek mümkün mü?

Yoksa boş motivasyon videoları mı?

TR de zor. İş zaten TR de zamanının ve enerjinin çoğunu harcadığın bir yer olduğu için zaman oluştursan bile enerji oluşturamayabiliyorsun. O motivasyon videoları biraz boş gibi bu konuda.

Geri
Yukarı