Işık geçiren, sert, içi görünmeyen madde nedir?

Yusuf Tüfekçi

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GIGABYTE B450M S2H - R5 5600G - 16GB RAM
Dolabın üzerine LED döşeyeceğim lakin LED'i olduğu gibi takarsam çok kötü duracak. Geçenlerde bir dolap görmüştüm üstünde LED vardı ama LED'in üstünde plastik gibi bir şey vardı. O plastik ışığı güzelce saçıyordu ve göze batmıyordu. Bu tarz bir şey önerebilir misiniz?

Dolabın üzerine LED döşeyeceğim lakin LED'i olduğu gibi takarsam çok kötü duracak. Geçenlerde bir dolap görmüştüm üstünde LED vardı ama LED'in üstünde plastik gibi bir şey vardı. O plastik ışığı güzelce saçıyordu ve göze batmıyordu. Bu tarz bir şey önerebilir misiniz?

Akrilik levhalar veya LED difüzörlerini kullanabilirsin.

Aradağınız şeyin adı LED difüzör. İnternetten vb. temin edebilirsiniz.

Akrilik levhalar veya LED difüzörlerini kullanabilirsin.

Bunun gibi çeşit çeşit LED kanalları mevcut işinizi görecek.

Öncelikle geç cevap verdiğim için üzgünüm. İnternette ve yakınımdaki yapı marketlerinde sadece alüminyum kanal var. Lakin benim istediğim plastik olması çünkü kanalı eritip dolabın şeklini vereceğim. Plastik kanal veya sadece kanal kapağı gibi bir şey nerede bulabilirim?

Kısmi ışık geçirme veya dağıtma özelliği açısından sizin aradığınız malzeme polikarbonat veya mika malzemesidir. Örneğin eski, kullanılmayan flüoresan ışıldaklarının ön difüzörü bu amaç için kullanılabilir. Sıfır malzeme yerine elinizde bu tür bir malzeme zaten varsa bunu alıp kullanırsınız. Malzeme olarak anahtar kelimeniz "difüzör" olup sıfır yedek parça olarak araştırıp kendi kullanım amacınıza göre uygun difüzörleri satın alıp kullanırsınız. Ancak difüzör malzemesi olarak buzlu cam veya mika şeklinde farklı difüzörler bulunmaktadır. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı