İşimden mutlu değilim

Merhaba sayın hocalarım. Ben ilk defa çalışmaya başladım bu yaz tatilinde 16 yaşındayım. Annem babamla konuştum onlar beni bir erkek kuaförüne çırak olarak verdiler. Fena bir yer değildi küçüktü ve temizlemesi kolaydı. Ustam iyi bir insandı bahşiş alıyordum ama az alıyordum günlüğum ortalama 20 TL idi. Tatilim yoktu. Babaannem çalışmaya başladığımı duyunca beni amcamın yanıma, kadın kuaförune verdi. Orada param iyiydi 50 TL alıyordum (kadınlar bahşiş vermiyordu amcam veriyordu). Her şey 2-3 güne kadar iyiydi fakat her şeyi ben temizliyorum diye mutfağı, tuvaleti iyice dağıtmaya pisletmeye başladılar. Akşam dükkanı kapatmadan önce pırıl pırıl bırakmama rağmen sabaha kadar savaş alanı oluyor. Bana en küçük yere (haksız oldukları halde) kızmaya paramı vermemeye başladılar. Tatilim olması iyiydi ama yemek bile vermiyorlardı yaklaşık 13 saat aç kalıyorum ve bunda da beteri yaklaşık 10 gündür bedavaya çalışıyorum. Arada bir patonum(dükkanda yaşıyor) akşam dükkana kız atıyor ve dükkana girmeyeyim diye diğer tarafa anahtarı açılmayacak şekilde ayarlıyor sırf bu hareketinden dolayı 1.30 saat gibi bir süre dışarıda kalıyorum ve sonra aileme bahsetmememı söylüyor. Bu ve bunun gibi durumlar çok fazla var. İş öğrenmek gibi bir niyetim yok zaten sadece para için gidiyordum. Bilgisayar alacaktım ama canımı sıkmaya başladı bu durum. Sizce çıkmalı mıyım bu işten? Çıksam bile bu ağustos boyu ne yapmalıyım? Yardım ederseniz çok sevinirim.
Bedavaya hizmetçilik yapıyorsun

Günlük 20 TL ne hocam? 50 bile az bana kalırsa. O işten mümküne çıkın bu arada, tanıdık falan dinlemeyin. 18 yaş altı çalışanlar hep bu şekil kullanılıyor zaten.

Bedavaya hizmetçilik yapıyorsun
Ne yazık ki öyle hocam🙁

Günlük 20 TL ne hocam? 50 bile az bana kalırsa. O işten mümküne çıkın bu arada, tanıdık falan dinlemeyin. 18 yaş altı çalışanlar hep bu şekil kullanılıyor.

Haklısınız hocam. Peki bu ağustos ayı ne yapmalıyım bilgisayar alacağım biraz ailemden destek alacağım onlara fazla yük olmak istemiyorum. Bana önerebileceğiniz bir tavsiye var mı?

Haklısınız hocam. Peki bu ağustos ayı ne yapmalıyım bilgisayar alacağım biraz ailemden destek alacağım onlara fazla yük olmak istemiyorum. Bana önerebileceğiniz bir tavsiye var mı?
Yani ücreti iyi olan bir iş dışında maalesef herhangi bir öneri veremeyeceğim. Onu da bulmak zor ne yazık ki.

Geri
Yukarı