Isınmanın Nedeni Nedir ?

Batuhan K.

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Direk konuya geçiyorum akrabamızın işlemci soğutucusundan felaket bir ses geliyordu neredeyse tır sesi gibi bende çıkarttım tekrar taktım ve termal macununun dibi olduğunu gördüm 2009'da alınan exper marka bilgisayar yeniden açtım şimdilik ses yok ama işlemci ısısı en az 85 boştayken. Bunun nedeni termal macunu mu ? İşlemci soğutucu çalışıyor.

Tabiki de termal macun, kesinlikle vakit kaybetmeden yenileyin, ve fanın işlemiciye tam oturduğundan emin olun ayrıca durumunuz var ise kesinlikle güzel bir soğutucu alın. Boşta 85 derece çok riskli benim işlemcim oyunlarda 3 saat oynamama rağmen 50 dereceyi geçmedi ki sıvı soğutma kullanıyorum fakat biraz pahalı ama daha ucuza güzel bir soğutucu alabilirsiniz ve almalısınızda. :)

85 derece ve boşta mı ? Gerçekten çok çok fazlaymış. Kasanın yan tarafı açık ise tozları temizleyin ilk, ardından termal macun sürün vede hava sirkülasyonunu sağlayabilmek için kasada eksik fan olmamalı, en az 4 fan bulundurun. Bunları yaptıktan sonra kasanın yan kapağı açık ise düzgün şekilde kapatın.

Fazla değil ufak parçalar halinde işlemci üzerinde 4 köşeye sıkın ve iyice yedirin, termal macun çok sıkmak önemli değildir, tamamen işlemcinin üzerine dikkatlice yayın.

1mm'yi geçmesin termal macunun kalınlığı vede termal macun bulamayıp sakın diş macunu sürmek gibi bir düşünceniz olmasın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı