Islak mendille silinen monitör zarar görür mü?

Godofgoofy

Picopat
Daha fazla  
Monitör
Acer Nitro 16
Az önce yeni aldığım laptopumun ekranının biraz kirlendiğini fark ettim, yeni olunca toz konduramadım tabii. Kirli olan kısmı parmağımla sildim fakat ekranda iz kaldı peçeteyle sildim fayda etmedi. En son ıslak mendille sildim daha da lekeli oldu. Ölü pixel testi falan yaptım bilgisayarı açtım kapattım hiçbir şey yok ama bu lekeler nasıl geçer ya da parmağımla sildiğim için monitör zarar görür mü? Yardımcısı olursanız sevinirim. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Az önce yeni aldığım laptopumun ekranının biraz kirlendiğini fark ettim, yeni olunca toz konduramadım tabii. Kirli olan kısmı parmağımla sildim fakat ekranda iz kaldı peçeteyle sildim fayda etmedi. En son ıslak mendille sildim daha da lekeli oldu. Ölü pixel testi falan yaptım bilgisayarı açtım kapattım hiçbir şey yok ama bu lekeler nasıl geçer ya da parmağımla sildiğim için monitör zarar görür mü? Yardımcısı olursanız sevinirim. İyi akşamlar.

Ekran çalışır durumdayken veya sıcakken sildiysen sıkıntı çıkarabilir ama kesin olur demiyorum.

Bir zararı olmaz fakat monitör temizleme kitlerini kullanmakta fayda var. Yanlışlıkla çizilme gibi bir durum olabilir çünkü. Bir mikrofiber bez ve camsil ile silmeyi deneyin. Leke çıkacaktır.

Deterjan katkılı çamaşır sulu yeni çıkan ıslak mendiller hariç alkol içermeyen ıslak havlularla silme yapılabilir ben monitör telefon tablet ekranı her şeyi öyle siliyorum.

Geri
Yukarı