İşlemci değişimi sonrası format gerekir mi?

aston166

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Ryzen 5 1600X işlemcimi Ryzen 7 3700X işlemci ile değiştireceğim. Yeni işlemciyi taktığımda format atmam şart mı? Herhangi bir problem yaşar mıyım?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@yusufbaba16 bende aynı sorunu yaşadım.
Foxconn 2abf anakartıma (baya eski bir anakart) i5 2500 taktım. Önce mouse imleci dahi ekranda herşey dondu, sonra kapatıp açınca windows başlatılıyor ekranında dondu kaldı. Format ile düzelir mi ? yoksa başka bir işlemci mi denemem gerekiyor ?
Kral biliyormusun 10 dk önce sıfırdan kurup format attım ve işe yaramadı . İşlemciyi iade edip eski islemcime geri dönecem gibi duruyor . İşlemci chipseti sil tekrar indir olmazsa seninde işin yaş.

Kral biliyormusun 10 dk önce sıfırdan kurup format attım ve işe yaramadı . İşlemciyi iade edip eski islemcime geri dönecem gibi duruyor . İşlemci chipseti sil tekrar indir olmazsa seninde işin yaş.
Bende AMD X4 950'den Ryzen 5500'e geçtim sıkıntı yoktu. Sonra SSD olduğu halde bilgisayar 5 dakika kendine gelmiyordu ve çoğunlukla Wattman hatası alıyordum ama bu tahminimce ekran kartı ile alakalıydı 2.el miningli Rx 580 kullanıyordum çünkü daha sonra yeni SSD alınca bilgisayara format attım tüm sıkıntılar çözüldü. Şimdi ise işlemciyi 5600'e ekran kartını da Rx 7600'e yükselteceğim bakalım bir sorun olacak mı.

Yeni konular

Geri
Yukarı