İşlemci desteklemeyen PC'de Windows Update'den Windows 11 indirmek

efesahi13

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Geçtiğimiz haftalarda Windows 11 kullandığım PC'de sorunlar yaşadığım hakkında konu açmıştım sorun donanımsal mış, anakartımı falan değiştirdim bayağı bir şeyler patladı bana. Neyse şu an Windows 10 kullanıyorum işlemcim 6. nesil bildiğiniz gibi Windows 11 çıkış sürümü şu an Release Preview kanalında var, herhangi bir şekilde Windows Update'den PC'ye format atmadan kurma şansım var mı? Birkaç haftadır sürekli format atıyorum ve bu olay aşırı canımı sıktı artık bilgisayarda uygulamalar programlar yüklüyken tekrar formatlamak istemiyorum. Şimdiden yardım edeceklere teşekkürler.

Merhabalar. Geçtiğimiz haftalarda Windows 11 kullandığım PC'de sorunlar yaşadığım hakkında konu açmıştım sorun donanımsal mış, anakartımı falan değiştirdim bayağı bir şeyler patladı bana. Neyse şu an Windows 10 kullanıyorum işlemcim 6. nesil bildiğiniz gibi Windows 11 çıkış sürümü şu an Release Preview kanalında var, herhangi bir şekilde Windows Update'den PC'ye format atmadan kurma şansım var mı? Birkaç haftadır sürekli format atıyorum ve bu olay aşırı canımı sıktı artık bilgisayarda uygulamalar programlar yüklüyken tekrar formatlamak istemiyorum. Şimdiden yardım edeceklere teşekkürler.
Normal güncelleme yüklüyormuş gibi inip yükelnecek.

Yani resmi ISO'yla işlemci desteklemese de güncelleyebiliyor muyuz? Bunu bilmiyordum aynı ISO'yla format atmıştım ama direk Update yapıldığını şu an öğrendim bir deneyeyim yazarım sonucunu.
Evet sadece sorun çıkabilir, sorumluluk Microsoft'a ait değil gibi bir uyarı çıkıyor onu onaylamanız gerekiyor. Fakat sisteminizin yine de TPM 2.0 ve secure boot'u desteklemesi gerekiyor. Bu ikisini destekliyorsa ISO ile herhangi bir kısıtlama olmadan yükseltme veya temiz kurulum yapabilirsiniz. 3. parti ISO'larla uğraşmanıza gerek yok yani. :)

Edit: ISO'yu indirip bağlayıp setup dosyası aracılığıyla yükseltme yapmanız gerekiyor. Flash belleğe yazmanıza ya da aktarmanıza gerek yok.

Son düzenleme:
Evet sadece sorun çıkabilir, sorumluluk Microsoft'a ait değil gibi bir uyarı çıkıyor onu onaylamanız gerekiyor. Fakat sisteminizin yine de TPM 2.0 ve Secure Boot'u desteklemesi gerekiyor. Bu ikisini destekliyorsa ISO ile herhangi bir kısıtlama olmadan yükseltme veya temiz kurulum yapabilirsiniz. 3. parti ISO'larla uğraşmanıza gerek yok yani. :)

Edit: ISO'yu indirip bağlayıp setup dosyası aracılığıyla yükseltme yapmanız gerekiyor. Flash belleğe yazmanıza ya da aktarmanıza gerek yok.

TPM Secure Boot okey zaten işlemci 6. nesil sadece zaten ilk çıktığı günden beri Insider sürümünü sıkıntısız kullanıyordum ve çok memnundum tek aklımdaki soru güncelleme olayıydı onu da çözebiliyormuşuz zaten teşekkürler deneyeyeyim olanları yazarım buraya :)

Ne TPM var, ne UEFI sıkıntısız kullanıyorum E7300 işlemciyle. Sadece RAM kullanımı bir tık fazla.
1632771673351.png

Yeni konular

Geri
Yukarı