İşlemci fanımı takamıyorum

Eymen akmaz

Hectopat
Vidaları takamıyorum, ne kadar baskı uygulasam da ilerlemiyor veya dönse bile yerinde sayıyor, yardım lütfen.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru yönde taktığından emin ol. Vida yerleri tutmuyorsa işlemci soketine bir bak. Orası yüzünden veya işlemciyi yanlış takmandan kaynaklanıyor olabilir. (Başıma birkaç kez geldi ondan söylüyorum) Sen fanın tam oturduğuna dikkat et.

Arka braket yerinden oynuyor olsa gerek. Çünkü anakart kasaya bağlı ve arka tarafı boşlukta kalıyor. Bu durumu ben de yaşamıştım.

Alttan bir elinizle braketi tutup diğer elinizle de işlemci fanının vidalarını sıkarak montajı yapabilirsiniz. Eğer yanınızda yardım edecek bir kişi varsa o kişiden braketi tutması için yardım istemeniz daha sağlıklı olur.

Not: Montajı halı üzerinde değil de masa da yaparsanız iyi olur. Halıdan dolayı statik elektriklenme olabilir.

Elbet uğraşarak takarsın da gördüğüm kadarıyla termal macunu eline bulaştırmışsın. Dikkat et yüzeyini bozuyorsun. İlerde soğutma ile ilgili sorun yaşama.

Öncelikle dogru tarafa vidalar tam oturacak şekilde yerleştir. Yine olmuyorsa diger arkadaslarin dedigi gibi anakartinin arka tarafinda islemci soğutucusunun girecegi yere arkadan oturan bir parca var. Soğutucu vidaları bunun içine giriyor. Parcayi arkadan destekleyip yerleştirmeyi dene, zor olur diyorsan anakartı kasadan çıkarıp yap daha kolay olur.

Sağolun arkadaki bağlantı tabakası düşmüş taktım şimdi bir kaç kere darbe aldı anakart inşallah sorunsuz çalışır
Pinlerin ustune gelmediyse sorun cikmaz diye dusunuyorum kardesim.
Sağolun arkadaki bağlantı tabakası düşmüş taktım şimdi bir kaç kere darbe aldı anakart inşallah sorunsuz çalışır
Bende ilk topladigimda heyecanlanip yanlis yapmistim dasdasdas.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı