İntel işlemci fanı takamıyorum

Hakan.T

Decapat
Daha fazla  
Dün bir fan ve işlemci çıkardım. Yendiden takarken fanı takamadım. Bir ucu giriyor. Tik sesi geliyor. Maximum iki taraf giriyor diğer taraflar havada kalıyor. İki tarafı taktım. Pc`yi açtım görüntü gelmedi ve 5 saniye içinde Pc kapandı. Neden görüntü gelmedi.İşlemciye bir şey olmuş mudur hemen takmadım. İşlemciyi bir kutuya koydum ve sonra taktım. Görüntü gelmemesinin sebebi nedir?

Fan olmadığı için ısınıp kapanmış olabilir. Çapraz bir şekilde mi takıyorsunuz?
Çapraz takmaya çalıştım ama olmuyor ikisine aynı andamı bastıracağım. Biri girince diğeri havada kalıyor. Birde fanın kablosu takılıydı 2 ucu soktum. İlla hepsini sokmam mı lazım. Yoksa kablo takılıp falan mı kapanmıştır. Birde 5 saniyede de o kadar ısınır mı?

Çapraz takacaksınız. Basma sıralaması
1 2
2 1

1 yazanları aynı anda bastırın ikisinden de tık sesi gelince 2 yazanlara aynı anda bastırın. Fan bacaklarını kırmadıysanız böyle olması lazım.

1 yazanları aynı anda bastırın ikisinden de tık sesi gelince 2 yazanlara aynı anda bastırın. Fan bacaklarını kırmadıysanız böyle olması lazım.
Üstünde sayı olduğunu hiç görmemiştim. Tam olarak nerede yazıyor bu sayılar fotoğraftaki yerler mi?

Dosya Ekleri

• intel fan.jpg
    intel fan.jpg
    163 KB · Görüntüleme: 53
Üstünde sayı olduğunu hiç görmemiştim. Tam olarak nerede yazıyor bu sayılar fotoğraftaki yerler mi?
Sayı yazmıyor anlaşılır olması için yazdım öyle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı