İşlemci gücü ile bilgisayardan para kazanılabilir mi?

Batuhan Gün

Decapat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Ryzen 7 3700X 8 çekirdekli bir işlemcim var ve sağlam bir kasa soğutmam var fakat bilgisayarı toplarken elimde yeterli miktar olmadığı için geçici olarak GT1030 ekran kartı almıştım bu sebeple işlemcim en ağır oyunda veya programda %11'den fazla kullanılmıyor. Acaba işim olmadığı vakitlerde bilgisayarımı açık bırakarak işlemci gücüm ile bir miktarda olsa para kazanmam mümkün mü?

Mining yapanlar var işlemci ile, belki onu yapabilirsin. Ama değer mi değmez mi bilemem.

Hocam bundan 3-5 ay öncesine kadar iyi kazanılabiliyordu. Ben de yaptım oradan biliyorum. Fakat yeni gelen %120 elektrik zammı+Coin fiyatlarındaki çakılma sebebiyle şuan kazanma değil zarar edersiniz. O sebeple maalesef şuan mümkün değil gibi. Aynı işlemciye sahibiz. Zamanında 50 cent civarı günlük kazancı vardı bir zamanlar. Tabi zamlardan önce.

Hocam bundan 3-5 ay öncesine kadar iyi kazanılabiliyordu. Ben de yaptım oradan biliyorum. Fakat yeni gelen %120 elektrik zammı+Coin fiyatlarındaki çakılma sebebiyle şuan kazanma değil zarar edersiniz. O sebeple maalesef şuan mümkün değil gibi. Aynı işlemciye sahibiz. Zamanında 50 cent civarı günlük kazancı vardı bir zamanlar. Tabi zamlardan önce.
Anladım hocam teşekkür ediyorum.

Anladım hocam teşekkür ediyorum.
Rica ediyorum hocam. Ben de sistemi ilk topladığımda aynı düşünce içerisinde idim. Zamanında kastım ve biraz kazandım. Keşke şu zam şaçmalıkları olmasa yine karlı olacaktı ama piyasa malum. R9 3950x ile kazım yapan arkadaş bu ay 55 TL zarara girmiş bugün bahsetmişti. Tabi adam bir süre daha devam edeceğini söyledi sistem toplayıp masraf yaptığı için. Onun düşüncesi günlük kar değil belli coinleri bir miktar biriktirip değerlenmesini beklemek. Daha sonra sistemi kapatıp satmak. O sebeple Ekran kartı olmadan mining artık mümkün değil gibi.

Geri
Yukarı