İşlemci hangi sıcaklıkta tehlikeye girer?

Tehlikeli olabilir ama i5 2. nesil işlemcim ile GTA 5 veya Valorant oynarken 1 2 saat 94-98 dereceler görüp oyunumu oynuyordu.
Athlon 64 ile 105derecede 4saat kullanmıştım bir keresinde. Diyorum bu oyun niye bu kadar donuyor diye. Sene 2016 falandır herhalde. Çocukluk...

Şu an işlemcim bu durumda herhangi bir sorun var mıdır?

Hocam korsan yazılım vesaire kullandınızmı? Veya oyun da olur kullandıysanız bir tarama yapın şundan.

Sıkıntı olmaz gibi yine de daha sağlıklı olmasını istiyorsanız 1 2 saat oynayın.
Google'ı kapatınca 5-6 derece düşmez mi? Sonuçta yükü azalacak. Ve ya oyunun grafiklerini yükseltse?

İşlemciye göre değişir yılına göre değerlendirilmesi lazım. Örneğin günümüz işlemcileri 95 derecede üreticilerin dediğine göre güvenli şekilde çalışmak üzere üretiliyor. Zaten işlemcinin frekans kıstığı sıcaklıklar da 95 civarı olduğunu biliyoruz. Bu da işlemcinin kendini bu sınırda tuttuğunu güvenli şekilde çalışacağını gösterir.

Şu sıcaklık iyi şu sıcaklık kötü diyen arkadaşlar neye göre söylüyor hiçbir işlemci birbirini tutmaz onu geçtim aynı iki işlemci bile birbirini tutmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı