İşlemci hangi sıcaklıkta tehlikeye girer?

Intel 1150 pin anakart benimki sanırım.

Hangi şehirde yaşıyorsunuz?

Şu anda benim anakartıma AMD işlemcisi takılabilir mi?

Hayır.

Yani taşımak derken yükseltmek, değiştirmek anlamında.

Şu anda benim anakartıma AMD işlemcisi takılabilir mi?

Ona göre sahibinden ikinci el i7 4790K bakacağım. Sizde fiyat uygun gelirse adamla konuşur alır kullanırsınız.

İzmir'de yaşıyorum, almam gereken anakartın ismini verir misiniz, belki bütçem yeter.

B450M anakart ileriye dönük iyi bir soğutmayla işlemciye hız aşırtma yapmanıza imkan verir. Yani 3.0 GHz çalışıyor ya iyi bir soğutucu fanla 3.5 GHz'e falan çıkartırsınız. İşlemci olarak da ikinci el Ryzen 5 3600 veya sıfır Ryzen 5 5500 bakabilirsiniz. RAM de DDR4 16 GB 3200 MHz herhangi bir RAM olur. Dediğim gibi işlemci 11 yıl falan çalışır o yüzden ikinci elden korkmayın çalışıyorsa alın.

Anakart ve RAM'i ikinci el almam uygun mudur?

Anakartı önermem RAM alabilirsiniz. Dediğim gibi anakart ömürlük, işlemci uzun ömürlü alınabilir, RAM de pek fiyat düşmez. İsterseniz İzmir'de ikinci el biraz araştırıp link atayım ona göre kafanızda bir şeyler belirsin.

Anakart ve RAM'i ikinci el almam uygun mudur?

Çünkü bende ikinci el aldım bu sistemi bazı yerleri şişmiş sıcaktan. Yani ikinci el anakart alınmaz ama RAM ve işlemci alınır.

Anakartı önermem RAM alabilirsiniz. Dediğim gibi anakart ömürlük, işlemci uzun ömürlü alınabilir, RAM de pek fiyat düşmez. İsterseniz İzmir'de ikinci el biraz araştırıp link atayım ona göre kafanızda bir şeyler belirsin.

Çünkü bende ikinci el aldım bu sistemi bazı yerleri şişmiş sıcaktan. Yani ikinci el anakart alınmaz ama RAM ve işlemci alınır.
Link atsanız çok iyi olur 2. el sitelerine pek hakim değilim, Ayrıca sizede sorayım, Bu last of us'ı attığım ss'teki gibi oynarsam herhangi bir sorun çıkarmı?

Bu işlemci.
8x2 2 tane ram.
Bu da anakart.

Link atsanız çok iyi olur 2. el sitelerine pek hakim değilim, Ayrıca size de sorayım, Bu Last of Us'ı attığım SS'teki gibi oynarsam herhangi bir sorun çıkar mı?

Çıkmaz. Ancak istediğiniz performansı vermez ve anlık kasmalar oluşur.

Eğer siz kasmalardan yakınmıyorsanız yani oyunum kasıyor demiyorsanız sıcaklığı dert etmeyin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı