İşlemci oyunda 81 derece oluyor

Ryzen 5600 B450 h
Ryzen Master programını indirin, açılan ekranda Per Core seçeneğini seçip Start Optimizing tuşuna basın.

1677089364778.png

Yaklaşık 1 saat boyunca test yapacak, sistem kendini yeniden başlatabilir. Başlatırsa Ryzen Master programını elle açmazsanız test devam etmez ama baştan da başlamaz. Ne zaman başlatırsanız o zaman kaldığı yerden devam eder. İşlem bitince sıcaklıklarınızı tekrar kontrol edin, düşmüş olacaktır.

Ryzen Master programını indirin, açılan ekranda per Core seçeneğini seçip start optimizing tuşuna basın.

Eki Görüntüle 1678631

Yaklaşık 1 saat boyunca test yapacak, sistem kendini yeniden başlatabilir. Başlatırsa Ryzen Master programını elle açmazsanız test devam etmez ama baştan da başlamaz. Ne zaman başlatırsanız o zaman kaldığı yerden devam eder. İşlem bitince sıcaklıklarınızı tekrar kontrol edin, düşmüş olacaktır.

Teşekkür ederim. İşlemcinin ömrüne zarar verir mi? İşlem bitince uygulamayı açmama gerek var mı çalışması için?

Kısa zaman içerisinde termal macun değiştirdiniz mi?
Ben değiştirdiğimde 3-4 derece fark etmişti. Kaliteli termal macun kullanırsanız çok fark edebilir.

81 derecenin sorun yaratacağını sanmıyorum.

Teşekkür ederim. İşlemcinin ömrüne zarar verir mi? İşlem bitince uygulamayı açmama gerek var mı çalışması için?
Bunu bir kez yaptığında BIOS'a uygular, tekrar tekrar açmanıza gerek yoktur.

Ben kendim de kullanıyorum bir zarar vereceğini sanmam, AMD'nin kendi programı zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı