Çözüldü İşlemci sıcaklığı yüzünden bilgisayar kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

LesRich

Hectopat
RAM
8x16 gskill 3000 MHz
Ekran kartı
GTX 1660Ti ROG STRIX
Anakart
B450 Prime
İşlemci
R5 2600
Bu aralar sürekli mavi ekran yemekteyim ve bilgisayar boşta dahi olsa bir anda kapanıyor. Elektrikler kesilir gibi yeniden başlıyor. Baktığımda ise işlemci sıcaklığından olduğu yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıktan kaynaklandığına eminseniz termal macun değişimi yapın.

Pc çalışıyorken bakar mısınız CPU fan çalışıyor mu?

BIOS Update yaptınız mı? Bir de sıcaklıkları paylaşabilirseniz daha iyi olur. İşlemci termal macun yenilediz mi?

Sıcaklıktan kaynaklandığına eminseniz termal macun değişimi yapın.
eminim çünkü geri başladığında biosa girmemi söylüyor bilgisayar ve girdiğimde 90 derecelerde geziyor
BIOS Update yaptınız mı? Bir de sıcaklıkları paylaşabilirseniz daha iyi olur. İşlemci termal macun yenilediz mi?
bios güncel sıcaklık paylaşamıyorum çünkü bir anda kapanıyor mesela normalde sıcaklık değerleri iyi oyuna giriyorum 80 85 derecelerde geziyo fakat sonra bi anda kapanıyor macun yenilemeyeli 5 6 ay civarı oldu

BIOS güncel sıcaklık paylaşamıyorum çünkü bir anda kapanıyor mesela normalde sıcaklık değerleri iyi oyuna giriyorum 80 85 derecelerde geziyor fakat sonra bir anda kapanıyor macun yenilemeyeli 5 6 ay civarı oldu.

Dostum aynı işlemciyi kullanıyorum bende 212 Spectrum ile. Bende oyun içi maksimum 55 derecelerde geziyor. Bence bir macun yenileyin.

Dostum aynı işlemciyi kullanıyorum bende 212 Spectrum ile. Bende oyun içi maksimum 55 derecelerde geziyor. Bence bir macun yenileyin.

Bu hafta içi halledeceğim ve sistemim zaten yetersiz performans veriyor senden rica etsem minidump bakabilir misin konu açtım kimse geri dönüş yapmadı :(

Örneğin şu an sadece oyun yüklüyorum sıcaklık bu şekilde kasam da Cooler Master MB511 mesh.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-04-24 221042.png
    Ekran görüntüsü 2022-04-24 221042.png
    412,7 KB · Görüntüleme: 131
Bu hafta içi halledeceğim ve sistemim zaten yetersiz performans veriyor senden rica etsem minidump bakabilir misin konu açtım kimse geri dönüş yapmadı :(

Örneğin şu an sadece oyun yüklüyorum sıcaklık bu şekilde kasam da Cooler Master MB511 mesh.

MB511 mesh güzel bir kasa. Boşta 63 derece çok bence. Bir de stok fan kullanıyorsunuz değil mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı