Çözüldü İşlemci sıcaklığı yüzünden bilgisayar kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

LesRich

Hectopat
RAM
8x16 gskill 3000 MHz
Ekran kartı
GTX 1660Ti ROG STRIX
Anakart
B450 Prime
İşlemci
R5 2600
Bu aralar sürekli mavi ekran yemekteyim ve bilgisayar boşta dahi olsa bir anda kapanıyor. Elektrikler kesilir gibi yeniden başlıyor. Baktığımda ise işlemci sıcaklığından olduğu yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun olmasa bile ısınıp kapanmaması gerekiyor. Fanı hafif yerinden çıkmış olabilir mi?

Şimdilik macun yenilemesi yapıp gözlemleyin. İşlemciye O.C falan yaptıysanız fabrika çıkışıyla kullanın.

Yok hayır OC yok sadece Ramlar'i 3000 MHz'ye çektim.
Termal macun olmasa bile ısınıp kapanmaması gerekiyor. Fanı hafif yerinden çıkmış olabilir mi?

Ben kendim oturtmayı falan denedim şu anda boşta sıcaklık fena değil fakat oyunlarda çok artıyor.
PC çalışıyorken bakar mısınız CPU fan çalışıyor mu?

Çalışıyor.

Son düzenleme:
RAM'ları 3000 MHz'ye XMP ile mi çektiniz yoksa O.C mi yaptınız.

Direkt BIOS'tan profile 1'e aldım galiba XMP oluyor bugün yine bilgisayarı denedim aslında bilgisayarcıya götürene kadar açmayacaktım fakat dayanamadım şu an boşta 48 derece ama Bannerlord girdiğim zaman bir süre sonra 95 96 dereceye çıkıyor ve kapanıyor bilgisayar.

Direkt BIOS'tan profile 1'e aldım galiba XMP oluyor bugün yine bilgisayarı denedim aslında bilgisayarcıya götürene kadar açmayacaktım fakat dayanamadım şu an boşta 48 derece ama Bannerlord girdiğim zaman bir süre sonra 95 96 dereceye çıkıyor ve kapanıyor bilgisayar.

İşlemci soğutucuyu iyice sıkıştırmadıysanız sıkıştırın. Sonrasında tekrar deneyin oyunlarda ısınıp kapanıyor mu diye. Yine düzelmezse BIOS pilini çıkartın 5 dk kadar bekleyip geri takın BIOS sıfırlansın. Sıfırlandıktan sonra RAM'ları geri profil 1'e çekmeyi unutmayın.

İşlemci soğutucuyu iyice sıkıştırmadıysanız sıkıştırın. Sonrasında tekrar deneyin oyunlarda ısınıp kapanıyor mu diye. Yine düzelmezse BIOS pilini çıkartın 5 dk kadar bekleyip geri takın BIOS sıfırlansın. Sıfırlandıktan sonra RAM'ları geri profil 1'e çekmeyi unutmayın.

Tamamdır deniyorum sonuçları sizle paylaşacağım teşekkürler yardımların için :)

Sıcaklık biraz yüksek fakat asıl sorun o değil galiba çünkü oyuna girdikten belli bir süre sonra oyun donuyor ve mavi ekran veriyor nvlddmkm+817eee en son şu şekilde bir hata aldım.

Son düzenleme:
Tamamdır deniyorum sonuçları sizle paylaşacağım teşekkürler yardımların için :)

Sıcaklık biraz yüksek fakat asıl sorun o değil galiba çünkü oyuna girdikten belli bir süre sonra oyun donuyor ve mavi ekran veriyor nvlddmkm+817eee en son şu şekilde bir hata aldım.

Hata NVIDIA sürücüsünden kaynaklı olabilir. DDU ile sürücü komple kaldırıp güncel sürücüyü geri yükleyin.

Hata NVIDIA sürücüsünden kaynaklı olabilir. DDU ile sürücü komple kaldırıp güncel sürücüyü geri yükleyin.

Onu da denedim dün işe yaramadı bir türlü halledemedim ve aşırı sinirim bozulmaya başladı normal kullanırken sıkıntı olmuyor fakat bilgisayarı azıcık zorlayınca mavi ekran veriyor.

Onu da denedim dün işe yaramadı bir türlü halledemedim ve aşırı sinirim bozulmaya başladı normal kullanırken sıkıntı olmuyor fakat bilgisayarı azıcık zorlayınca mavi ekran veriyor.

Yani can sıkıcı bir durum. İnşallah çözersiniz. Son olarak bir de format deneyin. Düzelmezse bilgisayarcıya götürürsünüz.

Yani can sıkıcı bir durum. İnşallah çözersiniz. Son olarak bir de format deneyin. Düzelmezse bilgisayarcıya götürürsünüz.

Format attım düzeldi galiba bundan yaklaşık 1 hafta önce format atmıştım onda bazı dosyalar bozuktu ve bazı şeyler paket olarak kurmuştum Microsoft visuals vs konu kilit yardımlarınız için teşekkürler. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı