İşlemci soğutucusu değişimında soğutucu bloğa da termal macun sürülmeli mi?

ibrahimaaa

Attopat
Daha fazla  
Yeni PC'de AMD stock fan var ve sıcaklıklardan pek memnun değilim. Bendeki daha büyük bir fan ile değiştirmek istiyorum, işlemcinin üzerinde termal macun var şu an ama yeni takacağım fanın üzerine termal macun sürmem gerekir mi?

Yeni PC'de AMD stock fan var ve sıcaklıklardan pek memnun değilim. Bendeki daha büyük bir fan ile değiştirmek istiyorum, işlemcinin üzerinde termal macun var şu an ama yeni takacağım fanın üzerine termal macun sürmem gerekir mi?
Çip in üzerindeki termal macunu iz kalmayacak şekilde temizleyip tekrardan fana değil çipin üzerine termal macun süreceksiniz. Eğerki yeni takacağınız fanın üzerinde termal macun sürülmüş geldiyse gerek yok.

Çip in üzerindeki termal macunu iz kalmayacak şekilde temizleyip tekrardan fana değil çipin üzerine termal macun süreceksiniz. Eğer ki yeni takacağınız fanın üzerinde termal macun sürülmüş geldiyse gerek yok.

Fanın üzerinde macun yok ama işlemcinin üzerinde var (yeni macun) fana sürmeme gerek yok değil mi ayrıyatten

Demek istediğim o bakır boruların üzerine sürmeli miyim?

Stok fanlarda termal macun fana sürülü gelir. Kule tipi farklı bir marka alacaksanız termal macunu işlemcinin üzerine süreceksiniz. Eski macunu temizleyip tabii.

Stok fanlarda termal macun fana sürülü gelir. Kule tipi farklı bir marka alacaksanız termal macunu işlemcinin üzerine süreceksiniz. Eski macunu temizleyip tabii.

AMD'nin stock soğutucusu var şu an, hazır sistem olduğu için ben sürmedim macununu, hazır sistemlerde de fana mı sürerler macunu?

AMD'nin stock soğutucusu var şu an, hazır sistem olduğu için ben sürmedim macununu, hazır sistemlerde de fana mı sürerler macunu?
Evet fana sürülmüş olarak gelir stok fanlarda. Sizin aldıklarınızda helmez hiç. Sşsin alıp çipe kendiniz sürmeniz gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı