İşlemci ve ekran kartı için termal macun önerisi

uAxQuality

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar,

Bilgisayarımı uzun süredir kullanıyorum. (yaklaşık 5-6 yıldır). Kendisinden gayet memnunum oynadığım birçok oyunu destekliyor ve işimi görüyor.

Fakat son zamanlarda bazen işlemci fanının hızlanarak ses yapıp sonrasında yavaşladığını fark ettim. Ben de Coretemp uygulaması ile kontrol ettiğimde işlemciye yük binmeye başladığında (çok büyük bir yük değil) fan hızımın arttığını ve işlemciyi soğutabilmeyi çok da başaramadığını fark ettim. Eskiden bu tarz şeyler yapmıyordu. (Hobi olarak 3B projeler renderladığım bile olmuştu fakat bu kadar ısınmıyordu.). Ben de termal macunumun artık işlevini kaybettiğini ve bundan dolayı başarılı bir soğutma gerçekleştirilmediğini tahmin ediyorum. Sizlerin uygun fiyatlı termal macun önerilerinizi bekliyorum :)

Not: Kasamı 3-4 ayda bir temizlerim, yani bu kirlenmesinden kaynaklı değil.
Not: Hazır termal macun almışken ekran kartımın da termal macununu değiştirmeyi de düşünüyorum. Yaklaşık ne kadar termal macuna ihtiyaç duyarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhabalar,

Bilgisayarımı uzun süredir kullanıyorum. (yaklaşık 5-6 yıldır). Kendisinden gayet memnunum oynadığım birçok oyunu destekliyor ve işimi görüyor.

Fakat son zamanlarda bazen işlemci fanının hızlanarak ses yapıp sonrasında yavaşladığını fark ettim. Ben de coretemp uygulaması ile kontrol ettiğimde işlemciye yük binmeye başladığında (çok büyük bir yük değil) fan hızımın arttığını ve işlemciyi soğutabilmeyi çok da başaramadığını fark ettim. Eskiden bu tarz şeyler yapmıyordu. (hobi olarak 3B projeler renderladığım bile olmuştu fakat bu kadar ısınmıyordu.). Ben de termal macunumun artık işlevini kaybettiğini ve bundan dolayı başarılı bir soğutma gerçekleştirilmediğini tahmin ediyorum. Sizlerin uygun fiyatlı termal macun önerilerinizi bekliyorum :)

Not: Kasamı 3-4 ayda bir temizlerim, yani bu kirlenmesinden kaynaklı değil.
Not: Hazır termal macun almışken ekran kartımın da termal macununu değiştirmeyi de düşünüyorum. Yaklaşık ne kadar termal macuna ihtiyaç duyarım?

Cooler Master Htk-002 Hıgh Performance Thermal Macun fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da ben bunu almıştım sıcaklıklar normal seviyede.

@BerkayZ87 Kullanıyor ve memnun.
Eğer güzel sürülmezse 2 parçaya yetiremeyebilir. Bir de daha iyi bir şey tercih edebilir, şunun gibi.

Geri
Yukarı