Ekran Kartı ve İşlemci için Termal Macun Önerisi

burakmetehan

Kilopat
Merhaba,

Son zamanlarda ekran kartım fazlaca ısınmaya başladı. Dota 2 gibi sistemi çok yormaması gereken bir oyunda fanlar %80'de iken 70 dereceyi buluyor.

Artık termal macunun görevini yapmadığını düşünüyorum ve termal macunu değiştirmek istiyorum. Değiştirmişken işlemcinin de termal macun yenilenmesini yapmayı düşündüm. Net bir bütçem yok ama bütçe olarak 50 TL(+/-10) diyebilirim.
Ekran kartım MSI RX 470 Gaming X 8G, işlemcim i7 6700K. Bu ikiliye yetecek F/P bir macun önerisi istiyorum.

Biraz baktığımda Arctic Mx-4 dikkatimi çekti. Kağıt üstünde çok kötü durmuyor. Sizce almaya değer mi?

Not: Daha performanslı olan ve bu alınmalı dediğiniz ama bütçe dışında olan termal macun önerilerini de alabilirim. Ona göre bütçeyi arttırmaya çalışabilirim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevabın için teşekkür ederim. Biraz daha araştırma yaptım. Şu modelleri belirledim:
Arctic Mx-4
Prolimatech Pk-3
Arctic Silver 5
Cooler Master Mastergel Maker Nano
Noctua NT-H1

Bunların testlerine baktım. Aralarında 2 derece filan var. Fiyatlar ve performanslar göz önüne alındığında Prolimatech Pk-3 daha iyi bir tercih olacak gibi.

Merak eden olursa karşılaştırmalı test linkleri:
CPU Testleri
GPU Testleri

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı