İşlemcide AMD mi yoksa Intel mi?

Ali legend

Kilopat
Daha fazla  
Ortalama bütçeye sahip fiyat performans ve uzun ömürlülük olarak düşündüğümüzde sizde AMD mi yoksa Intel işlemci mi? Ben ilk bilgisayarımdan beri Intel kullanmış ve Intel'e alışmış biri olarak hiç AMD kullanmadım bana göre Intel AMD'ye oranla daha pahalı ama daha stabil ve ısınma sorunu olmayan bir işlemci. Bunu teknik bilgim olmadan gözlemlerim ve okuduklarıma göre yorumluyorum. Sizce hangisi? Özellikle son birkaç yıldır AMD Ryzen işlemciler hakkında olumlu şeyler duyuyorum. Sizin yorumlarınız ve teknik olarak düşünceleriniz neler?

Oyun için mi yoksa iş için falan mı ona göre tavsiye edelim ve bütçenizi de söylerseniz çok iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle AMD. İntel fiyat performans atılımlar yapmadıkça ve AMD böyle gitmeye devam ettikçe her zaman AMD önereceğim. Yeni bir sistem toplanıyorsa kesinlikle AMD olmalı.

Daha düşük Nanometre, daha yüksek çift çekirdek performansı ile kesinlikle AMD derim. Ekran kartı konusunda da çok performanslı olsa da sürücü sorunlarını halledene kadar tercihimi ekran kartı olarak NVIDIA işlemci olarak AMD kullanırım. Uygun fiyatlı bir bütçeniz varsa işlemci için Ryzen 5 1600 AF, B450M S2H biçilmiş kaftan.

İşlemci olarak intel önerme devrini Ryzen işlemcilerle birlikte kapatmış bulunmaktayım.. Kesinlikle F/P olarak AMD Ryzen serisi işlemcileri öneririm hocam. İster oyun kanadında isterseniz de yoğun güç gerektiren video işleme programlarında, render almada AMD üzmez..

Yeni konular

Geri
Yukarı