İşlemciden görüntü almanın zararı var mıdır?

Benercaan

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, yakın zamanda bilgisayarımda ekran kartım yandı. Arkadaşımda GTX 1660 var, makul bir fiyatta bana satacak fakat kartın DisplayPort, HDMI port falan yok görüntüyü anakarttan, işlemci üzerinden alacağım. Bu işlemciyi zorlar mı? Ya da başka bir parçalarına zarar verir mi? Performansı nasıl etkiler? Yardımcı olursanız sevinirim, eyvallah.

İşlemcide ekran kartı varsa alabilirsiniz. İşlemcide olan ekran kartlarının performansı düşük oluyor genellikle. Görüntü almak için kullanılıyorlar.

Arkadaşlar selamlar, yakın zamanda bilgisayarımda ekran kartım yandı. Arkadaşımda GTX 1660 var, makul bir fiyatta bana satacak fakat kartın DisplayPort, HDMI port falan yok görüntüyü anakarttan, işlemci üzerinden alacağım. Bu işlemciyi zorlar mı? Ya da başka bir parçalarına zarar verir mi? Performansı nasıl etkiler? Yardımcı olursanız sevinirim, eyvallah.
Hayır, tabii ki de böyle bir şey mümkün değil. Mantıklı düşünürsen, onu yapan mühendis bunu düşünmüştür. Konu açmaya lüzum yok.

Hocam doğru mu anladım teyit etmek istiyorum. Siz ekran kartının görüntüsünü anakartın üzerindeki HDMI veya DisplayPort'tan mı alacaksınız?

Ekran kartının görüntüsünü bildiği kadarıyla yalnızca ekran kartının üzerindeki portlardan alabilirsiniz. Anakartın portları işlemcideki dahili ekran kartının görüntüsünü vermek içindir. Harici ekran kartınızın görüntüsünü oradan almanız bildiğim kadarıyla mümkün değil.

Görüntüyü işlemciden alacağım oyunlarda harici kartı seç yapacağım

Neden böyle bir şeye ihtiyaç duyuyorsunuz anlamadım fakat işlemciden görüntüyü almanız zarar vermez tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı