İşlemcinin bozulduğunu nasıl anlarız?

Hakan.123

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Sorum basit işlemcinin bozulduğunu nasıl anlarım?
Kısaca olayın üstünden geçeyim.
Sistem topladım idarelik AMD Athlon X4 950 işlemci aldım 1 ay kullandım şu an bilgisayarı açınca görüntü gelmiyor bütün parçaları kontrol ettim sisteme R5 2600 taktım sıkıntısız çalıştı başka anakartim olmadığı için işlemciyi deniyemedim ama 2600 çalıştığına göre X4 950 bozulmuş diye düşünüyorum nasıl anlarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba.
Sorum basit işlemcinin bozulduğunu nasıl anlarım?
Kısaca olayın üstünden geçeyim.
Sistem topladım idarelik AMD Athlon X4 950 işlemci aldım 1 ay kullandım şu an bilgisayarı açınca görüntü gelmiyor bütün parçaları kontrol ettim sisteme R5 2600 taktım sıkıntısız çalıştı başka anakartim olmadığı için işlemciyi deniyemedim ama 2600 çalıştığına göre X4 950 bozulmuş diye düşünüyorum nasıl anlarım?

RAM frekans destekleri aynı değil. RAM'ler X4 950 için fazla geldiyse ekrana görüntü gelmemiş olabilir.
Sadece bir tahmin.

Anakartın ne? BIOS falan güncelledikten sonra mı çalışmayı bıraktı?
Asus A320M-K bios güncellemesi yapmadım geldiği gibi kullandım.
RAM frekans destekleri aynı değil. RAM'ler X4 950 için fazla geldiyse ekrana görüntü gelmemiş olabilir.
Sadece bir tahmin.
Ama o ram ile X4 950 açtım oyun dahi oynadım.
Pinlerinde bir sorun olmuş olabilir. Yakmış da olabilirsiniz.
Yaktığımı nerden anlarım sırf işlemci isinmasin diye 300 liralık soğutucu aldım yükte 55 dereceyi geçmiyordu.

işlemci benchmark programları var. O programları kullandığında işlemci çekirdekleri %100'ü görmüyorsa sıkıntı olabilir.

işlemci benchmark programları var. O programları kullandığında işlemci çekirdekleri %100'ü görmüyorsa sıkıntı olabilir.
GTA 5 oynarken MSI afterburner açıyordum işlemci hep %99 kullanım yapıyordu konulara baktım sıkıntı olmaz gibisinden demişlerdi acaba işlemci yavaştan ömrünü bitirmiş miydi?

GTA 5 oynarken MSI afterburner açıyordum işlemci hep %99 kullanım yapıyordu konulara baktım sıkıntı olmaz gibisinden demişlerdi acaba işlemci yavaştan ömrünü bitirmiş miydi?
işlemci %99'u görüyorsa sorunun işlemciden olacağını sanmıyorum. Anakart arızası olabilir belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı